Третій тиждень без газу

Температура плюс три у квартирі та невідомість – мешканці багатоквартирного будинку по вулиці Стрітенській, 9 третій тиждень без газу, а отже – й без опалення. Двадцять першого січня працівники АТ «Полтавагаз» відключити дім від газопостачання. Про причини - у сюжеті.

Пенсіонерка Олена Єльченко говорить - зараз з чоловіком тут не живуть, адже дуже холодно. Вимкнули газ 21 січня. Газовики сказали - зафіксували небезпечний витік. На труби поставили заглушки. Жінка переживає, що це  - спосіб «збити» кошти з мешканців. Поруч живуть старі й хворі люди.

Олена Єльченко, мешканка будинку по вулиці Стрітенській

- Ми думаємо, що це не витік газу. Ми не бачили жодного документу, де оператор газорозподільчої служби зафіксував, що був витік по цій адресі, нам не показали.

Мешканці сусідніх будинків говорять - вже бачили об'яви із попередженнями, що газ вимкнуть і їм, наприклад, по вулиці Стрітенській, 2. Причина - «авірійний стан газорозподільної системи та проведення ремонтно-відновлювальних робіт».

Євгеній Ткаченко харчується й миється у знайомих. Каже, вже ходив на прийом до керівника виробничих служб  підприємства «Полтавагаз» Юрій Самсонова.

Євгеній Ткаченко, мешканець будинку по вулиці Стрітенській, 9

- Пішов до начальника. То він сказав нічого я не можу зробити, ми щодня ходимо. А не пускають квартири – 9-та, 1-ша та 8-ма. Каже, як вони пустять – вам газ підключать.

Так, мешканці деяких квартир газовиків для перевірки на наявність порушень не пустили. Кажуть, дехто з них  - нині на заробітках в Італії.

Тарас Захаров, адвокат

- Це нелогічно і незаконно. Бо не може весь будинок страждати від того, що деякі люди там або не живуть, або не відкривають квартири. Крім того, зважаючи на причину, що ніби то був витік газу, то навряд чи її перевіряють чи усувають шляхом обходу по квартирах.

Адвокат Тарас Захаров у таких ситуаціях  радить  - написати офіційний запит, де запитати причини відключення газу та ж терміни вирішення проблеми. Далі - звертатись із скаргами до контролюючих органів, або ж усувати недоліки, виявлені газовиками.

У пресслужбі АТ «Полтавагаз» інформацію про аварію підтвердили, проте конкретних шляхів вирішення проблеми не назвали.

Яна Кудря, фахівець зі зв'язків із громадськістю та пресою АТ «Полтавагаз»

- У подальшому якщо будуть питання щодо підключення газопостачання, то вже потрібно звертатись до керівництва ЖЕО № 2 та до Полтавської міської ради.

Наші журналісти слідкуватимуть за ситуацією й надалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію