Факти жорстокого поводження з тваринами у Полтаві

Жорстоке поводження з тваринами. Бездомні та без прав, але це не означає, що з ними можна поводитися жорстокою. У Полтаві зафіксували випадки знущання над котами, а в одному з них – і смерть тварин. Деякі міста України визнали котів частиною екосистеми міста, але Полтава поки що не дійшла до цього. Яка ж відповідальність за знущання над чотирилапими пухнастиками і чи можливо це довести? У ситуації розбиралася Анна Ружін. 

Опале листя на сходах у підвал, а на ньому – залишки отрути. Від неї і загинули коти, стверджує полтавка, волонтерка зі стажем Ірина Іщенко.

Жінка доглядає за тваринами, годує та лікує за власний кошт. На все це грошей не збирали і ні від кого нічого не отримували. Опікується, говорить, бо любить тварин. А більшість з них до неї потрапляє через безвідповідальне ставлення людей, адже тварин просто підкидають.

Але не всі мешканці підтримують таку позицію жінки, є ті, хто проти.

Дільничний, говорить Ірина, неодноразово приходив за зверненнями. Але кінець січня став останньою фінальною крапкою. 27 січня зранку почали знаходити тварин, деяких – з ознаками життя, але врятувати їх зрештою не вдалося. 

Ірина Іщенко, волонтерка

- Після візиту дільничного стало ще гірше. Людина пішла, насипала порошок невідомого походження, а наступного дня тварини одна за одною почали помирати. У нас за тиждень 5 трупів і 3 возили до клініки, але не врятували.

Хто це зробив, жінка знає. За її словами, ці чоловіки постійно воюють з волонтерами та котами. 

Ірина Іщенко, волонтерка

- Ці троє людей виступають проти. Вони похилого віку і в них зашкурузле мишлення. Я їм кажу, що у вас є права у квартирі, але не в підвалі. Ви не можете мурувати вікна, бити котів, люди у 70 років не розуміють, що у тварин є права.

З нами один з цих чоловіків спілкуватися відмовився.

Жінка за даним фактом звернулася із заявою до поліції. 

Поліна Ларіна, головний спеціаліст відділу комунікацій ГУНП у Полтавській області 

- Зараз поліція працює над встановленням всіх обаставин і чекають на висновок фахівців щодо смерті. І коли будуть висновки, поліція зможе прийняти рішення.

Чи вдасться довести це до кримінальної відповідальності, Ірина не знає.

Схожа ситуація знущань над тваринами – і в мікрорайоні Алмазний. Полтавка Юлія Іванченко підгодовує бездомних чотирилапих, але її ініціативу підтримують не всі. Жінка зазначає, що один із мешканців цього будинку – проти таких дій. Ганяє тварин, а вечорами закладає отвори – входи до підвалу. 

Одного вечора Юлія поверталася додому і побачила, що отвори закладені цеглою та залиті будівельною піною. Все витягла і тварин врятувала, але що буде наступного разу? Це питання найбільше турбує жінку.

Юлія Іванченко, волонтерка

- Це боротьба у них називається з котами, щоб не годувати. Це підпадає під статтю жорстоке поводження з тваринами. Замурувати їх на смерть. Чим вони їм заважають?

Поліцейські радять в цьому випадку звертатися і писати заяву, адже за жорстоке поводження з тваринами є кримінальна відповідальність. Та щоб відкрити провадження за даною статтею повинен бути склад злочину. 

Поліна Ларіна, головний спеціаліст відділу комунікацій ГУНП у Полтавській області 

- Якщо буде довдено, що був особистий спосіб мучення тварини, або ж застосовувались якісь хімічні речовини, щоб вкоротити тварині віку, або ж щоб був умисел на позбавлення життя тварини. А також інші елементи, які допоможуть при визначенні кваліфікації саме за цим складом злочину.

У деяких містах коти стали частиною екосистеми міста. У чотирилапих пухнастиків з'явилися права. Чиновники місцевих рад домоглися та оформили документацію. Тепер в тих містах котам дозволено вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, адже вони знищують гризунів.

Полтава до цього поки що не дійшла.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію