Рада підтримала зміни до Лісового кодексу щодо проведення національної інвентаризації лісів

Рада підтримала зміни до Лісового кодексу щодо проведення національної інвентаризації лісів

За документ проголосували 379 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2379 "Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів". За документ проголосували 374 депутати.

"Метою прийняття проєкт Закону є створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі Завданнями законопроєкт є правове визначення поняття національної інвентаризації лісів, регулювання повноважень органів державної влади щодо її проведення", - йдеться у пояснювальній записці. 

Законопроєкт визначає національну інвентаризацію лісів як систему вибірково-статистичних обстежень лісового фонду України, спрямованої на отримання обґрунтованої інформації щодо лісів для потреб планування, у тому числі стратегічного, ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу лісів.

Згідно з документом , порядок проведення національної інвентаризації лісів має затверджувати Кабінет міністрів. У документі зазначено, що особи, уповноважені на проведення національної інвентаризації лісів, мають право під час обстежень перебувати на земельних ділянках усіх форм власності, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

Національна інвентаризація лісів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Стрічка новин