Фермери у Полтаві обговорювали земельну реформу

Земельній реформі та нагальним проблемам аграріїв була присвячена конференція Асоціації фермерів і приватних землевласників відродження Полтавщини. На ній прийняли резолюцію стосовно продажу землі, обрали делегатів на Всеукраїнський з’їзд.

На конференцію з’їхалися фермери із багатьох областей України. Завітали й гості із Польщі та Франції. На Полтавщині нині близько 2 тисяч 200 фермерів. Вони виробляють понад 15% сільськогосподарської продукції. Основним напрямком діяльності фермерських господарств Полтавщини залишається рослинництво. Сьогодні аграрії активно обговорюють імовірне запровадження ринку землі. Ставлення до цього у них неоднозначне.

Василь Бурлака, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Полтавської області

- Питання дуже неоднозначне. Одні фермери бажають ринку землі, інші – категорично проти. І ми, звичайно, що будемо стояти. За цих умов, що зараз, коли суцільна корупція і в силових структурах, і Держкомземах, Держгеокадастрі. І у нас – найголовніше коштів немає.

Іван Кочерга, голова ради сільгоспвиробників Полтавської області

- Ми стоїмо на тому, щоб була покупець тільки держава. Пройде час, пройде покоління, коли ми подивимося, що ми готові до ринку землі, до покупки юридичними, фізичними особами, і ми будемо не поспішаючи рекомендувати тим, від кого це залежить, приймати відповідні закони, щоб просуватися далі.

Зарубіжні фермери конкретних порад колегам-українцям не дають. Кажуть: цей процес самі вже пройшли, землі мають вдосталь. За Україною ж, говорять, просто спостерігають.

Мічіслав Шрьода, польський фермер

- Я тепер хочу побачити, як у вас відбуваються зміни. Бо у нас ті зміни були 20 років тому. Я теж фермер. І маю колег фермерів.

Натомість, дехто з українських товаровиробників досить категоричний. Вважає: ринок землі за сучасних умов неможливий.

Олег Слизько, в.о. голови Асоціації фермерів і приватних землевласників Полтавського району

- Якщо сьогодні запустити ринок землі, то дрібні і середні навіть товаровиробники не витримають конкуренції. Тому що всі гроші вкладено у виробництво, навіть закладена техніка. Будинки і особисті автомобілі люди позакладали, взяли кредити для того, щоб розвивати господарство.

Відтак, саме розвиток фермерства та ефективна допомога йому має бути пріоритетом держави. Таку думку висловлювали чимало учасників зібрання.

Катерина Скрильник, керівник ФГ «Фортуна-2015» Кобеляцького району

- Невідомо, як скоро настане весна, інтенсивно підуть посівні роботи. Тому треба до всього готуватися сьогодні, зараз. А це, звичайно, фінансові витрати, які у нас, у фермерів, прибуток ми отримуємо восени.

Учасники конференції прийняли резолюцію до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів стосовно призупинення земельної реформи і продажу землі. Також вони обрали делегатів на з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України, який незабаром відбудеться у Києві.

Стрічка новин