Парламент повернувся до роботи

Сьогодні, 4 лютого, Верховна Рада України почала роботу третьої сесії дев’ятого скликання. Народні депутати після так званих «канікул» повернулися на свої робочі місця. Перше засідання провели у складі 360-ти нардепів. На урочистому відкритті був також і Уряд. Як працювала Рада сьогодні, розкаже наша журналістка з Києва.

Почалася третя сесія дев’ятого скликання урочисто, з української народної пісні. До відкриття доєдналися поважні гості та прийшли Міністри. Після реєстрації народних депутатів прозвучав Гімн України. До трибуни вийшов голова Парламенту Дмитро Разумков. Він виступив перед народними депутатами і підбив підсумки роботи під час другої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України

- Не дивлячись на те, що друга сесія Верховної Ради дев’ятого скликання іноді була достатньо важка, іноді в залі були більш ніж серйозні дискусії, іноді вони були навіть на межі. Однак, незважаючи на це, Верховна Рада дев’ятого скликання працює злагоджено. І це не лише заслуга монобільшості, або окремих фракцій, це заслуга всієї Верховної Ради, кожного народного депутата.

Дмитро Разумков подякував усім народним депутатам за те, що вдалося багато що зробити під час роботи другої сесії. Він нагадав основні закони, які були ухвалені у цей період. Зокрема: зняття депутатської недоторканості, повернення відповідальності за незаконне збагачення, вчасне прийняття Державного бюджету на 2020 рік, також «були прибрані багато схем, які містили в собі корупцію». Дмитро Разумков побажав плідної роботи народним обранцям. Також голова Верховної Ради України подякував членам Уряду та гостям, які взяли участь у відкритті третьої сесії. Головуючий надав слово Прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку. Він, в свою чергу, доповів про проєкт Постанови про звільнення Альони Бабак з посади Міністра розвитку громад та територій України. 

Олексій Гончарук, Прем’єр-міністр України

- Наша шановна колега Альона Валеріївна Бабак написала заяву про її звільнення з відповідної посади.

Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак виступила з трибуни Верховної Ради. 

Альона Бабак, Міністр розвитку громад та територій України

- Я щиро дякую президенту України, Прем’єр-міністру України, своїм колегам за співпрацю. Я попросила це слово для того, щоб сказати тим людям, яких я би назвала сьогодні злопихателями в будівельній сфері, які опутали її. І думаю, хотіли би радіти моєму звільненню. Не вийде, тому що розпочата боротьба з корупцією в будівельній галузі, і вона не має зворотнього шляху.

Альона Бабак наголосила: вона написала заяву за власним бажанням і це – її особисте рішення. Вона також уточнила: «система на неї не тисне». Міністр звернулася до народних депутатів з проханням задовольнити її заяву. 266 голосами «за» постанову було прийнято вцілому. На місце Міністерки сьогодні Рада призначила Віце-прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Іншим важливим питанням порядку денного став Проєкт Закону про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України щодо зменшення складу Верховної Ради та закріплення пропорційної виборчої системи. 236 голосами «за» нардепи прийняли Постанову про попереднє схвалення даного законопроєкту. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію