Сьогодні, 4 лютого, – Всесвітній день боротьби з раком

За даними МОЗ, наразі в Україні зареєстровано майже 1 млн людей з онкологічною патологією. Медики одноголосно стверджують: успіх лікування залежить від етапу виявлення недуги. Наші журналісти знайшли родину, в якій хворіла дитина і вилікувалася. Як їм це вдалося та чи є шанс в інших полтавців вчасно дізнатися про недуг, знає Марина Покшіна. 

Наталія Панченко показує світлини племінника Жені. На них хлопчик у лікарні. Боротьбу з онкологією родина почала два роки тому, згадує тітка малечі. Тоді дитині було 6 років. Виявили гострий лімфобластний лейкоз після звичайної застуди.

Наталія Панченко, тітка хлопчика, який бореться з онкологією

- На сьогодні ми пройшли обстеження у київській клініці «Добробут» і нам дали надію, що наша дитина має гарні шанси на повноцінне, здорове життя. Звичайно, від рецидиву ніхто не застрахований, взагалі ніколи. І ця хвороба ніколи не залишить дитину, але тримати її під контролем можливо.

Із вересня цього року батьки Жені хочуть вести хлопчика у 1 клас, зізнається пані Наталія. Додає: їм, можна сказати, пощастило. Мовляв: захворювання виявили на ранній стадії. Додає: на сполох забили самі. Лікарі, в свою чергу, переконують, можливість одужання онкохворої людини залежить саме від правильної та своєчасної діагностики. Зараз у Полтавській міській третій лікарні є єдиний у місті апарат відеоендоскоп. З його допомогою лікарі можуть виявити захворювання на ранній стадії. Він забезпечує отримання зображень з більшою точністю. Ця послуга безкоштовна і доступна усім пацієнтим Полтави, в яких укладена декларація із сімейним лікарем. Із направленням від спеціаліста будь-кого приймуть і обстежать у цьому закладі. 

Сергій Сліченко, лікар-ендоскопіст Полтавської МКЛ №3

- Взяття для гістологічного обстеження – це прицільне, по-перше. По-друге, ми проводимо візуальну хромоскопію, тобто, ця проба, вона дозволяє виявляти передракові й ракові у тому числі захворювання на ранніх стадіях. Цим апаратом ми можемо проводити обстеження шлунку в інверсії. Це теж попереднім апаратом було неможливо.

Ендоскопія визнана Національною службою здоров'я пріоритетною послугою для надання амбулаторної допомоги пацієнтам. 

На Урядовому порталі МОЗ повідомляє: з липня цього року запрацює програма «Безкоштовна діагностика». За направленням вашого сімейного лікаря насправді безоплатно можна буде пройти 54 діагностичні та лікувальні послуги, серед яких – обстеження на найбільш розповсюджені види онкології у чоловіків і жінок, а також видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію