Для музею «Поле Полтавської битви» придбали нову техніку

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» реконструюють, оновлюють, закупляють нову техніку. Зокрема, нещодавно для цього закладу завдяки підтримки міської влади купили новенький трактор. Він допоможе ефективно обслуговувати охоронну зону в 720 гектарів та підтримувати у належному стані інфраструктуру села Яківці. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота особисто перевірив нову техніку.

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» входить до Міжнародної організації військових та історичних музеїв ЮНЕСКО. Цей заповідник названо об’єктом культурної спадщини національного значення, нерухомою пам’яткою України. Тому до нього, як, втім, і до інших музеїв обласного центру, – посилена увага з боку місцевої влади. У кількох залах проводять ремонт та реекспозицію. До цього часу важко було обслуговувати прилеглу територію, яка складає 720 гектарів.

Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Чому потрібен трактор цей? Тому що заповідник має охоронну зону 720 гектарів. І потрібно поле тримати у нормальному стані. На сьогодні наш заповідник – один із найвідвідуваніших у регіоні. І до нас приїздять туристи з усього світу.

У господарстві заповідника – кілька газонокосилок, бензопил та кіс. Втім, обладнання це вже стареньке, часто виходить з ладу, бідкається заступник директора Василь Палій. Інша справа - трактор. Він відтепер візьме на себе чимало функцій, які раніше виконувало багато людей.

Василь Палій, заст.директора з господарської частини ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Функціональна ось техніка. Вона потужна, 50 кінських сил. До неї чіпляється лопата, позаду щітка, потім у нас косилка роторна на ній стоятиме. І додатково причеп на деякі господарські потреби.

Представники міської влади переконані: зиск від придбання техніки для заповідника матимуть не тільки музейні працівники, а і мешканці найближчого селища Яківці.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Пішли на цю пропозицію для того, щоб музей, по-перше, міг самостійно прибирати від снігу, у тому числі і прилеглу територію. Ми будемо говорити про це. І ставити на субпідряд цей трактор для того, щоб зранку можна було мати розчищені вулиці на Яківцях.

У штаті музею «Поле Полтавської битви» відтепер з'явиться і посада тракториста. Уже незабаром нову техніку мають обкатати та запустити в дію.

Василь Палій, заст.директора з господарської частини ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Тепер вона виручить наше господарство на 100 відсотків. Як сніг прибирати, так і косити. Тракториста вводять посаду. Тепер буде конкретна людина відповідати за техніку.

Заступник директора з наукової роботи заповідника «Поле Полтавської битви» Людмила Шендрик радіє, що чимало господарських проблем, за її словами, вдасться вирішити.

Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Для того, щоб заповідник мав належний вигляд, звичайно, потрібна техніка. Ось міська влада дала цей трактор. Так що умови будуть покращені.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми системно підходимо до вирішення проблем. Це черговий доказ того, що ми комунізуємо сферу, придбаваємо техніку. Ми сьогодні, їдучи сюди, фактично зустріли три новеньких автобуси з Івонченців, на Яківці, із Яківців, на Івонченці, на Малобудищанський завод. Тому це черговий крок наш для того, щоб зробити наше місто більш комфортним для наших же мешканців.

Стрічка новин