Наступ на свободу слова?

Сьогодні в Києві народні депутати та представники медіа провели засідання «круглого столу». На ньому обговорили два законопроєкти. Вони стосуються врегулювання ситуації з дезінформацією у ЗМІ. А саме «Про медіа» та «Про протидію дезінформації». Головною тезою «круглого столу» було питання «Чи не є дані законопроєкти наступом на свободу слова?».

Павло Казарін – модератор засідання круглого столу. Він і відкриває його. Наголосив: на жаль, інколи окремі медіа-ресурси мають властивість створювати хибні думки у глядача, стосовно тієї чи іншої ситуації.

Павло Казарін, журналіст

- Насправді ми живемо в просторі інформаційних війн. У всьому світі є величезна різниця між реальністю і тим, як люди її сприймають і іноді для гравців на цьому полі набагато простіше змінити уявлення про реальність, ніж змінювати саму реальність.

Тому Павло Казарін поставив питання, наскільки ж ці законопроєкти, які запропоновані на розгляд у Парламенті, створені, аби владнати питання дезінформації, або ж навпаки це неприйнятне посягання на свободу слова. Аби з різних сторін розглянути «за» і «проти» законів «Про медіа» та  «Про протидію дезінформації». На обговоренні присутні і ті, хто будуть їх приймати, і ті для кого вони писалися. Першим підняли питання щодо головних викликів документу «про медіа». 

Микола Княжицький, нардеп, член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

- Наш підхід до врегулювання медіа, загалом полягає в тому, що ми маємо обмежити будь-яке втручання. Тобто, контролювати російське фінансування, російське втручання та будь-які інші спроби – незаконні, впливу на громадську думку українців, але маємо захистити свободу слова в самій Україні.

Щодо закону про «Про протидію дезінформації» майже всі присутні: і журналісти, і парламентарі дійшли згоди в тому, що цей проєкт закону в такому вигляді, як його презентували не має переглядатися. Адже він, зі слів спікерів, отримав негативні відгуки від робочої групи, яка займалася законом про медіа. Зокрема, його розкритикували та наголосили на тому, що його не планують поки брати на розгляд до профільного комітету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію