У Полтаві відкрили меморіальну дошку Демидові Бурку

У Полтаві відкрили меморіальну дошку учаснику бою, історику церкви, публіцисту, поету Демидові Бурку. З'явилася вона на фасаді Свято-Миколаївської церкви. Не полтавець за місцем народження, але життя його пов'язане саме з цим краєм. Як з'явилася ідея увічнити пам'ять та хто долучився до створення дошки – далі у сюжеті.

Біля Свято-Миколаївської церкви цього дня людно. Тут відкриватимуть меморіальну дошку з увічнення пам'яті Героїв Крут учаснику бою, історику церкви, публіцисту, поету Демидові Бурку.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради 

- Нам це болить. Вшановувати, просувати в маси наші героїчні моменти. Що таке пам'ятник? Це фізіологічна асоціація певної нації, що ми тут є, були і будемо. Навіщо пам'ятники встановлювали за Радянського Союзу? Щоб увіковічнити. Так само і ми – маємо наші героїчні сторінки.

Кошти на виготовлення дошки виділили депутати обласної ради від фракції «Свобода», Український інститут національної пам’яті в Полтавській області, парафіяни Свято-Миколаївської церкви ПЦУ та Полтавське товариство «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті

- Хоч він і народився на Поділлі, але його життя тісно пов'язане з Полтавою. І в роки Другої світової війни він був одним з організаторів українського Червоного Хреста, який врятував у роки окупації тисячам полтавців життя.

Життєвий шлях Демида Бурка першим почав досліджувати краєзнавець Петро Ротач. 

Тарас Пустовіт, заступник директора Держархіву Полтавської області

- Він дуже ретельно переглядав всі періодичні видання періоду 40-років. І ретельно фіксував авторів, газетярів, всі публікації. І саме тоді, в 1997 році, він вперше опублікуава таку грунтовну публікацію про Демида Бурка і його подвижницький шлях.

Долучився до досліджень Віктор Ревегук.

Дошку вирішили розмістити на фасаді Свято-Миколаївської церкви, адже Демид Бурко у роки Другої світової війни був її настоятелем.

о.Олександр Дєдюхін, настоятель Свято-Миколаївської церкви ПЦУ 

- От ми сьогодні відкриваємо цю пам'ятну дошку і я думаю, що надалі будемо працювати над тим, щоб пам'ять і Героїв Крут, і взагалі всіх героїв України була належним чином вшанована. А найналежнішим чином буде вшанована, коли Україна буде в наших серцях, коли будемо слухати ту Україну, яку задумав Бог.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію