У Миргороді успішно діє міський Інклюзивно-ресурсний центр

За особливими програмами там навчаються діти від 2 до 18 років. Депутати обласної ради від Соціал-демократичної партії допомогли цьому закладу із придбанням необхідного обладнання. Як його застосовують на практиці – з’ясовувала наша знімальна група.

У 2018 році Миргородська міська рада прийняла рішення про створення міського Інклюзивно-ресурсного центру. Це стало важливою подією для міста, адже батьки дітей з особливими освітніми потребами давно шукали підтримки. Тож відтепер ця установа забезпечує навчання за особливими програмами не лише дітям із Миргорода, але й з інших райцентрів області. Адже матеріальна база тут, переконує директорка центру, уже досить потужна.

Яна Кириленко, директорка Інклюзивно-ресурсного центру

- Із міського бюджету було виділено мільйон гривень. Також із державного бюджету були виділені кошти у розмірі 108 тисяч гривень, за які ми облаштували кімнати меблями, різними науково-дидактичними матеріалами. А також із обласного бюджету, дякуючи депутату обласної ради Кірпосенку Костянтину Олеговичу, були виділені кошти у сумі 100 тисяч гривень, за який ми обладнали зал НФК.

Костянтин Кірпосенко, депутат облради від Соціал-демократичної партії

- Із програмою регіонального розвитку частину коштів було виділено на придбання тренажерів і шведської стінки, яка знаходиться у цьому приміщенні, саме в інклюзивно-ресурсному центрі, який був створений у місті Миргороді.

Ідею створення інклюзивно-ресурсного центру також активно підтримала депутатка Миргородської міської ради від Соціал-демократичної партії Олена Булойчик. Вона вже багато років займається соціальними програми і проєктами. 

Голова фракції Соціал-демократичної партії, депутат обласної ради Валерій Прядко подякував Миргородському міському голові, депутатам міської ради та депутату обласної ради від Миргорода за втілення такого важливого центру для дітей. Валерій Прядко радить представникам іншим громад переймати подібний досвід і брати приклад із миргородців.

Валерій Прядко, депутат обласної ради, голова фракції Соціал-демократичної партії

- Вся ця краса має практичне значення. Тут будуть займатися і вже займаються діти із особливими потребами. Тут займаються усі діти, які мають якісь психологічні чи логопедичні проблеми. Тому насправді - це дуже круто, що називається викликом часу. Це - необхідно.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зазначив, що освітні та соціальні послуги й найвища їх якість - основні пріоритети команди. У Полтаві також діє подібний ІРЦ, мета якого – реалізувати право дітей з особливими освітніми потребами на повноцінну дошкільну, середню та профтехосвіту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію