На Полтавщині 11 професійно-технічних закладів об’єднають у 5

Фото не є прямою ілюстрацією до тексту

А Кременчуцький навчальний центр № 69 ліквідують.

З 2017 року, 42 заклади професійної освіти оптимізовані в 36. Це дало економію 2 235 тисяч гривень на рік. Нині у системі ПТО області нараховується 11 ліцеїв, 5 вищих професійних училищ, 4 центри професійно-технічної освіти, 12 ПТУ, 4 навчальних центри при установах виконання покарань. Про це розповіла Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. З обласного бюджету фінансують 23, з державного – 4, із бюджету Полтави – 9.

За словами Олени Харченко, у межах реорганізації закладів у Кременчуці створили Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 шляхом об’єднання двох ліцеїв та ПТУ. У Горішніх Плавнях – Вище професійне гірничо-будівельне училище на базі гірничого училища та будівельного ліцею. А також у Зінькові з’явився Регіональний центр професійно-технічної освіти (шляхом об’єднання Професійно-технічного училища № 25 м. Зіньків та Зіньківського професійного аграрного ліцею). У 2019 році до Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (м. Хорол) приєднано Професійно-технічне училище №53 с. Войниха Лубенського району.

На 2020 рік теж заплановано реорганізацію ряду закладів професійної освіти. У Решетилівці утворять «Центр професійної освіти імені І.Г. Боровенського міста Решетилівка» шляхом об’єднання ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського» з Професійно-технічним училищем № 49 с. Красногорівка Великобагачанського району. У Гадячі створять ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище», об’єднавши «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» з ПТУ № 27 м. Лохвиця та ПТУ № 32. У Карлівці з’явиться «Вище професійне училище» на базі ПТУ № 50 та Чутівського професійно-технічного училища № 55. Про реорганізацію вище перелічених закладів уже є накази МОН, тому процес розпочався.

Також у 2020 році планується утворення Лубенського лісотехнічного коледжу шляхом об’єднання професійного ліцею з лісотехнічним коледжем. Крім того, розглядається питання про приєднання учнівського та викладацького колективів Полтавського професійного ліцею сфери послуг до Полтавського центру професійно-технічної освіти. А ось Кременчуцький навчальний центр № 69 цього року ліквідують.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію