«Решетилівські барви»

Під такою назвою у Полтаві відкрилася виставка живопису заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євгена Пілюгіна. 

Євген Іванович хоча й народився на Запоріжжі, але вже 47 років як проживає в Решетилівці, яка стала для нього рідною. Тож і назва виставки, пов’язана зі старовинним селищем, невипадкова. Там вивчив кілька поколінь професійних майстрів народної творчості - розповідає педагог, який вже півстоліття займається мистецтвом. Щороку Євген Пілюгін проводить 5-6 виставок у Полтаві, Решетилівці. Його килими та картини вражали французів, італійців, англійців. Митець влаштовує й одноденні виставки в інтернатах, школах, вишах, проводячи паралельно й майстер-класи. Це радить робити й колегам.

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Хай люди подивляться, як ти малюєш. Можливо, хтось і перейме, особливо діти. Я сам був малий і тягнувся вчитися малювати, але в нас тоді не було вчителів, справжніх художників, з освітою. Самоучки були, але вони не знають грамоти.

Власне виставка «Решетилівські барви» складається із полотен, створених художником за останні три роки. Портрети написані з натури, а композиції та пейзажі - власні фантазії митця. 

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Ця виставка. Чим вона особлива – живопис. Бо я роблю і витинанку, і килими, я малюю рушники для вишивки, карикатури бо я закінчував школу карикатур в Москві, я вмію малювати дружні шаржі, я малюю графіку, бо закінчив інститут у Львові, я художник-графік, я малюю орнаменти, розписую будинки, стіни. Я розмальовую хати по області, вже розмалював 10 хат в різних районах Полтавщини. Ця виставка – це чистий олійний живопис на полотні.

Виставка, що відкрилася у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського, діятиме впродовж місяця, а в планах заслуженого майстра – влаштувати набагато більший показ живописних полотен у Полтавському Краєзнавчому чи художньому музеї (галереї мистецтв). 

Стрічка новин