Письменниця, журналістка та кіносценаристка

Одеситка Ірина Лобусова приїхала до Полтави. Авторка детективних романів завітала до обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара у межах бібліотечного проєкту «українські акценти». Деталі - у сюжеті. 

Повна зала поціновувачів творчості письменниці. Це перший візит Ірини Лобусової до Полтави, але її тут добре знають. 

Олена Колінько, бібліотекарка 

- У неї є ціла серія романів про Одесу, історичних, тож поціновувачі детективів дійсно шанують цю серію. Вваажають, її дуже цікавою, тож ми не змогли бути осторонь. І запросили її до нас на презентацію. 

Письменниця відома своїми творами про міста України, зокрема про Одесу, Львів та Івано-Франківськ. У своїх гостросюжетних творах Ірина Лобусова, насамперед, зображає долі звичайних людей на фоні буремних історичних подій. 

На столі серія книг про Одесу. Ірина завжди цікавилась детективами, тож з дитинства мріяла написати роман про стару бандитську Одесу. 

Ірина Лобусова, письменниця 

- Як раз дуже цікавий період, коли були активні банди, а армія нараховувала 20 тисяч людей. Все це на зміні політичної влади.  Дуже цікавий період, але мене цікавила доля людей і що їх штовхало на бандитський шлях. 

Для написання жінка користувалася історичними джерелами, але зазначає, - не варто використоувати її книги як посібники для вивчення історії. Протитипів для героїв жінка не має, а фантазує чи бере якісь окремі риси характеру. 

Ірина Лобусова, письменниця 

- Всі мої персонажі не мають прототипів, але є загальні риси. От головна героїня, бандитка по імені Таня. Я колись знайшла в архіві історію про дівчину знатного роду, яка була учасником банди. І проходила по архівах розшуку, і я подумала, що можна було б її взяти як героїню, але тим не менш, моя Таня Алмазова це плід моєї уяви. 

На зустрічі авторка розповіла про свій творчий метод, поділилася історичними цікавинками, які використовує при написанні пригодницьких творів. Завдяки захопливим міським легендам, якими ділилася Ірина Лобусова, гості занурились у справжній одеський колорит.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію