Музика, яка єднає

У Галереї мистецтв відбулись збори Полтавського обласного об'єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки. Обговорили цілі, завдання, можливу реорганізацію та урочисто прийняли до свої лав нових членів - молодих музикантів області. Про це докладніше - у репортажі.

«Хто байдужий до музики, того покинув Бог». Так висловлюється про, цитата, «найдуховніший вид мистецтва», голова Полтавського відділення спілки народний артист України Герман Юрченко. Говорить - завдання спілки не тільки в єднанні інтелігенції та творчих людей, а й в розширенні аудиторії поціновувачів високого мистецтва. Що - надзвичайо актуально у сучасні часи.

Герман Юрченко, голова Полтавського обл. об’єднання Національної Всеукраїнської музичної спілки

- Сьогодні дуже важливе єднання еліти. Особливо в Полтаві. Тому що ми часто пишаємось, що Полтава – це духовна столиця, але нічого не робимо, щоб вона була в рейтингу найкраща.  

На зборах були відвертими - попри те, що спілка існує в Полтаві чимало років, вона на рівні виживання. Причина - мізерне фінансування з державного бюджету, яке згодом припинилось взагалі.

2020-тий рік музиканти назвали роком відродження. Планують розгорнути широку творчу діяльність. Активно залучати нових членів. А також - співпрацювати із владою міста.

Віталій Скакун, диригент, народний артист України

- Дякуючи музичній спілці ми - разом. Ми гріємо один одного своїм відношенням до справи, до музики святої. 

Без живого виконання не обійшлося. Професорка кафедри музики, заслужена артистка України Наталія Сулаєва виконала романс «Я - твоя» на слова Марії Бойко та музику Сергія Вовченка.

Сергій Вовченко, музикант, викладач

- Полтава і Полтавщина – це наймузичніший край. Дуже багато талановитих музикантів й понині народжується в Полтаві. 

Керівникам дитячих музичних шкіл вручили по 10 тисяч гривень. На ці кошти освітяни зможуть повезти вихованців на музичний фестиваль до Буковелю. 

А також  - посвідчення отримали нові члени спілки. Наймолодшому з них - 21 рік. Олег Соловйов грає на фортепіано, співає, організовує концерти.

Олег Соловйов, музикант 

- Мене зараз переповнюють емоції, бо в мене є така унікальна можливість – доторкнутися до історичних подій. Бо сьогодні на цьому зібранні присутні люди, які дуже багато зробили для нашої країни, зробили для мистецтва.

Привітав членів Полтавського об'єднання заслужений артист України, меценат та співак Володимир Дорош. 

Стрічка новин