Володимир Зеленський зустрівся з держсекретарем США

В офісі президента України сьогодні відбувся спільний брифінг Володимира Зеленського та Державного секретаря Сполучених Штатів Америки Майком Помпео. Під час брифінгу сторони обговорили низку важливих питань щодо подальшої співпраці. Деталі – в сюжеті нашої кореспондентки з Києва.

Україна готова розвивати нові форми партнерства зі Сполученими Штатами Америки у сфері безпеки. Саме з такої заяви Володимира Зеленського почався його спільний брифінг з Держсекретарем США. Зеленський висловив подяку офіційному представнику Штатів за їх підтримку в реформуванні Збройних сил Україні. Він наголосив, США надали Україні суттєву підтримку, окрім грошей – це постачання зброї, техніки та проведення військових навчань для українських підрозділів.

Володимир Зеленський, президент України 

- Україна готова розвивати нові форми партнерства у сфері безпеки. Це підтверджує перший в історії контракт на пряму закупівлю протитанкових ракетних комплексів «Джовелін». Мова велася і про посилення ВМС України завдяки катерам класу «Айленд» та зміцнення протиповітряно-оборонної системи України, де ми готові  розглядати опції закупівлі необхідних озброєнь.

Володимир Зеленський наголосив на тому, що Україна активно співрацює зі Штатами і в оборонній промисловості. Зокрема він додав: впевнений в тому, що у майбутньому це буде імпульсом для кооперації з топовими оборонними компаніями США. В ході бесіди сторін Зеленський подякував за ефективну та дієву санкційну політику Америки, яка, зі слів президента, допомагає нам протистояти існуючим викликами, зокрема, в енергетичній безпеці та питаннях «Північного Потоку 2». Щодо стратегічних планів партнерства між сторонами, президент наголосив: впевнений в тому, що 2020 рік стане роком, в якому відчутно збільшиться інвестиційна співпраця між Україною та США.

Володимир Зеленський, президент України

- Ми разом з американською стороною зацікавлені в посиленні залізничної галузі України. Міністерство інфраструктури та «Укрзалізниця» вже ведуть переговори про закупівлю нової партії   локомотивів американського виробництва. Також ми розраховуємо на те, що США зможуть усунути торгівельні обмеження, такі як захисні мита на імпорт сталі у розмірі  25%. Це чутливе питання для нашого металургійного експорту. Також ми сподіваємося на скасування цього мита для України.

Зеленський також зазначив, що Україна запросить великий американський бізнес взяти участь у проєктах будівництва українських доріг, мостів та в видобутку українського природного газу та нафти. Підсумовуючи свою промову, процитував видатного американського політика Рузвельта.

Володимир Зеленський, президент України

- Він сказав: «Єдиною перешкодою до втілення наших планів на завтра можуть бути наші сумніви сьогодні». В державі Україна сьогодні немає жодних сумнівів щодо стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами Америки. І тому ми впевнені в реалізації всіх наших спільних планів.

В свою чергу Державний секретар США Майк Помпео позитивно висловився щодо співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Та наголосив, що США продовжує підтримувати Україну в цілому, зокрема, і зі вступом в НАТО та Європейський Союз.

Майк Помпео, Державний секретар США

- Сьогодні я хочу сказати, що в нас є чіткий посил. США бачить Україну як країну, яка бореться за свободу, демократію та благополуччя. Ми продовжуємо підтримувати Україну, підтримуємо сильні антикорупційні зусилля. Зараз США працює над тим, щоб Україна розбудувала верховенство права, інвестиційний клімат, реформувала оборонний сектор та енергонезалежність. І ми будемо продовжувати це робити.

Насамкінець Майк Помпео нагадав, Штати випустили кримську декларацію та запевнив, що США ніколи не визнає Крим російським і вони продовжуватимуть надавати Україні військову допомогу.

Стрічка новин