Решетилівські килими – на рівні ЮНЕСКО

Килимар Олександр Бабенко хоче, аби решетилівську традицію виготовлення килимів визнали на світовому рівні. Зараз майстрині Всеукраїнського центру вишивки та килимарства відроджують автентичні решетилівськи вироби, а в подальшому виготовлятимуть килими з усіх регіонів України.

Особлива кольорова гамма тла, поєднання рослин та птахів у сюжеті. Саме це відрізняє решетилівські килими від інших. У 2018 році решетилівські килими внесли до Національного переліку нематеріальних культурних цінностей. В цьому ж році, за словами заслуженого майстра народної творчості України Олександра Бабенка, це мистецтво має отримати світове визнання. 

Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України

- Решетилівське рослинне килимарство ми рухаємо на ЮНЕСКО, ми перший щабель вже здобули, тобто, ми ввійшли до нематеріальної культурної спадщини - це національний перелік. Тобто, ми стали феноменом на терені всієї України, як культурне явище ми зазвучали.

Олександр Бабенко пояснює, для ЮНЕСКО – дуже важлива традиція. Тобто, має бути носій (майстер) та учень. Він черпав знання від своєї матусі, лауреатки Шевченківської премії Надії Бабенко, портрет якої надихає його й досі.

Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України

- Це такий геній, на який ми рівняємось. Тут килимарниці, які її пам'ятають, деякі учні її є. Відроджувати першими ми почали її килими. Це будуть ексклюзивні речі, тільки для музею. А музей буде на базі цього центру. Буде цілий музейний зал, де будуть ексклюзивні експонати: мамині, мої, наших учнів, а також будуть килими всієї України.

Тчуть килими ось ці жінки. Працюють вони по вісім годин. Кажуть, це дуже приємне відчуття – бачити готовий килим.

Наталія Бабенко, килимарниця 

- Коли килим росте - це прекрасно. Кожного дня приходиш, бачиш, що сантиметр за сантиметром. Треба любити те, чим займаєшся. Свою роботу. Якщо ти любиш своє заняття то терпіння само знаходиться.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію