Дослідники-любителі допомогли відкрити новий вид полярних сяйв

Полярне сяйво виникає в результаті зіткнення заряджених часток з атмосферою Землі.

Дослідники-любителі допомогли вченим відкрити новий вид північних сяйв. Феномен мерехтливого зеленого світла в небі неодноразово фіксували як вчені, так і прості люди. Деякі експерти стверджують, що це явище було зафіксовано на декількох доісторичних наскельних малюнках, пише The Guardian.

Полярні сяйва виникають тоді, коли заряджені частинки, які продукуються Сонцем, проходять через магнітне поле Землі на полюсах. Тут вони вступають у взаємодію з газами атмосфери, включаючи водень і кисень, підвищуючи їхню енергію, ця енергія і виділяється у вигляді світла. Північні сяйва можуть приймати різні форми: арки, спіралі і корони. Тепер же дослідники-любителі допомогли знайти нову форму, яка нагадує піщані дюни. Професор Університету Гельсінкі Мінна Палмтрот попросила дослідників-аматорів робити знімки північного сяйва. І тут з'явилася загадка: деякі ентузіасти просили вченого визначити форму загадкових ліній світла.

"Я фактично сиділа на дивані і відправляла повідомлення спостерігачам в дусі: "Сфотографуй ось такий вид". Спільнота не розчарувала. Серед надісланих фото були два, зроблені одночасно, але з різних місць у Фінляндії", - розповіла вчений. Це дозволило Палмтрот і її колегам визначити висоту і інші аспекти явища, такі як проміжок між пагорбами "дюн".

За словами Палмтрот, зелений колір явища обумовлений взаємодією заряджених частинок з киснем. А їхня форма, скоріше за все, визначається гравітаційними хвилями в атмосфері планети.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію