Окупація Криму: «Без знаків, без імені, ховаючись за спинами цивільних»

Таке дослідження днями представили у Києві. Фахівці проаналізували дії окупантів в Криму за період лютий-березень 2014 року. Які злочини виявили представники організацій з прав людини, дивіться у сюжеті нашої київської журналістки.

Період лютий-березень 2014 року – активна фаза окупації Кримського півострову. Навколо цієї події існує багато суперечок. Розвіює деякі з них дослідження «Окупація Криму: без знаків, без імені, ховаючись за спинами цивільних». За словами його авторів, їхня мета – зібрати інформацію щодо заборонених методів ведення війни та проаналізувати, чи були дії представників збройних сил Росії серйозними порушеннями на міжнародному рівні.

Максим Тимочко, адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини

- Методологія цього дослідження полягає в тому, що матеріали, які були використані, це були матеріали моніторингів візитів Регіонального центру прав людини та Української Гельсінської спілки з прав людини, які проводилися протягом 2014-2019 років. Опитувалися очевидці подій. Зокрема, із числа і внутрішньо переселених осіб, які були свідками і блокувань, і захоплень.

В основі друкованого дослідження – три великі блоки питань.

Антон Кориневич, постійний Представник Президента в Автономній Республіці Крим

- Перше питання: ми аналізували використання живих щитів при оточенні, блокуванні чи захоплені військових частин та адміністративних будівель. Це воєнний злочин. Означає те, що особа, яка є учасником воєнної операції, використовує цивільних осіб для здобуття військової переваги.

Згідно з розслідуванням, під час оточення та блокування військових частин ЗСУ живі щити використовували щонайменше в п’яти епізодах. Другий та третій блок питань – використання військових у формі без розрізнювальних знаків та незаконне використання емблем та уніформ.

Антон Кориневич, постійний Представник Президента в Автономній Республіці Крим

- Так, безумовно, під час збройних конфліктів ми мали випадки у світовій історії, коли були люди в одностроях, але без знаків розрізнення. Але, знову ж таки, це не було з боку держави, це відбувалося з боку антиурядових формувань. Ну і третій блок питань… Ми досліджували питання віроломства. Незаконного використання емблем, одностроїв та уніформи. Конкретно Військово-морських сил України.

Свої напрацювання експерти відправили на розгляд до Міжнародного кримінального суду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію