Грип – чи варто бити на сполох?

За прогнозами Міністерства охорони здоров'я України, пік захворювань на грип на гострі респіраторні вірусні інфекції придає на останні дні січня. На даний час у Полтаві зафіксовано 12 випадків грипу. Із хворих – троє дітей. Про епідеміологічний стан у місті говорили на засіданні спеціальної комісії в міській раді.

На комісії – керівники й фахівці медичних установ, очільники комунальних підприємств, освітяни, представники департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА.

Почали із статистики. Так у Полтаві щорічно хворіє на грип приблизно 48 тисяч осіб. На сьогодні ж епідпоріг не перевищений. Ситуація стабільна, говорить завідувач обласним лабораторним центром.

Олександр Горбань, завідувач ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»

- На стан четвертого тижня 2020 року на гострі респіраторні інфекції захворіло 1478 осіб. Показник захворюваності - 525 на 100 тисяч населення. Це нижче епідпорогу на 46,8 відсотки. Але це більше у порівнянні із попередніми тижнями на 30,3 відсотки. 

У зоні ризику – вагітні, діти, люди похилого віку, медичні працівники та хворі на хронічні недуги. Медики наголошують – при появі перших симптомів надважливо вчасно звернутись до сімейного лікаря.

Наталія Монастирська, лікар-інфекціоніст (3-тя міська клінічна поліклініка)

- Типова грипозна інфекція починається раптово. З різкого підвищення температури, до 38-39 градусів, інтоксикації – ознобу, болю в м’язах, головного болю, переважно в ділянці лоба, скронь, очних яблук. Виділень з носа немає, на відміну від ГРВІ.

Симптоми, які сигналізують, що хворому потрібна госпіталізація, – ускладнене дихання, посиніння обличчя, блювання, втрата свідомості, кашель з кров'ю. Грип небезпечний тим, що може призвезти до пневмонії.

Нині медичні заклади забезпечені експрес-тестами, завдяки яким можна даігностувати вірус грипу за 10 хвилин. А от вакцини на даний момент у аптеках в наявності немає - потрібно замовляти.

Лікарні готові приймати хворих.

В’ячеслав Томенко, директор КП «5-та міська клінічна лікарня»

- Навіть якщо виникне ситуація 2009 року, ми готові  знову розгорнути на базі гінекологічного відділення блок інтенсивної терапії, залучити до лікування всіх фахівців інших лікувальних заходів.

Грип передається повітряно-крапельним шляхом. Найкраща профілактика грипу - вакцинація. У Полтаві нині щеплено лише 0,76 відсотків населення. До слова, в ідеалі поручні у громадському транспорті мають обробляти раз у три години спеціальним розчином. Поки що цього не роблять.

Наталія Монастирська, лікар-інфекціоніст (3-тя міська клінічна поліклініка)

- Щоб уберегти себе від захворювання на ГРВІ або грип, потрібно мити руки. По-друге, необхідно проводити вологе прибирання приміщення, де ви знаходитись. Також важливо провітрювати це приміщення.

Станом на 22-ге січня в Україні зафіксовано 12 випадків смерті від ускладнень, викликаних вірусом грипу. Причина - несвоєчасне лікування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію