Бібліотеки на околицях Полтави оновлюють

Полтавські бібліотеки в місті та на околицях перетворюють у громадські простори європейського зразка, де можна не лише взяти книгу, але й відвідати тренінг, зібратися в клуби по інтересах, провести слухання, творчі вечори та інші культурні й суспільні заходи. Щорічно їх відвідує понад 51 тисяча людей. Одна з таких діє в селищі Крутий Берег. Її почали ремонтувати минулого року, і у 2020 планують продовжити реновацію книгозбірні.

Бібліотеки Полтави впродовж 2019 року оновлювались і перетворювались на громадські простори та хаби. Інновації дійшли і до книгозбірень на околицях. Ця бібліотека-філіал №14 розташована у місцевому клубі селища Крутий Берег. У її книжковому фонді – зразки літератури на будь-який читацький смак від класики до сучасності вітчизняних і зарубіжних авторів, періодика і комп’ютер з виходом в інтернет, розповідає завідувачка бібліотекою Світлана Антоненко.

Світлана Антоненко, завідувачка бібліотекою-філіалом №14

- В нас популярні журнали по огородництву «Дім. Сад. Город», «Огороднік», виписуємо дитячі журнали, тому що не кожна мати може купити своїй дитині журнал, бо вони дуже дорогі. Крім того, я в школу сама ходжу, там хвилин 20 в мене є. Приношу туди журнали, діти дивляться, хто хоче, той бере додому.

Щодня сюди приходить чимало дітей з 35-ї та 32 шкіл, місцеві мешканці.

Ніна Мазалова, мешканка с.Крутий Берег

- Раніше я не знала, брала книжки даже за гроші почитать, а потім прийшла сюди голосувати і побачила, що бібліотека, і тепер часто ходжу, набираю книжок, багато читаю, навіть телевізор дивлюся менше, ніж читаю книжки.

Анатолій Валько, мешканець с.Крутий Берег

- Оці комп’ютери – це не те, коли ти сам читаєш, ти по-своєму розумієш. Книжка – це дуже хороше діло, і дай бог, що є бібліотека, і хай вона і буде, щоб читали, і не те, що современні вещі, а Гоголя, ото вещі були.

Ніна Мазалова, мешканка с.Крутий Берег

- Я прихожу сюди часто і діти читають, я здивувалася, мої, наприклад, діти і онуки не читають, а тут маленькі приходять, самі беруть книжки, мені це дуже подобається.

Ця бібліотека – ще й осередок спілкування, тут постійно проводять  різноманітні культурні заходи, творчі зустрічі. А минулого року за кошти міського бюджету тут було зроблено ремонт, розповідає завідувачка.

Світлана Антоненко, завідувачка бібліотекою-філіалом №14

- Отливи зроблені, в нас стало сухіше в приміщенні, поставлені двері, зроблений кафель. Була дуже погана сцена, прогнила повністю, зробили нову сцену, покрасили пол.

Кожна бібліотека міста, говорить секретар Полтавської міськради Олександр Шамота, – це своєрідний осередок культури. Особливо у віддалених районах, тож завдання влади – створити тут нормальні комфортні умови для відпочинку та спілкування.   

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- В Івонченцях, Рибцях, Дальніх Яківцях ми робимо все для того, щоб ці місця були зручними, перш за все, для людей, які приходять почитати, поспілкуватися. Відповідно, закладаємо кошти, ремонтуємо ці приміщення, створюємо комфортні умови для живого спілкування людей.

Тож цього року заплановано ремонт приміщення книгосховища, проведення нової електропроводки, говорить секретар Полтавської міської ради.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію