Створили онлайн-каталог бібліотек з усіх куточків України

Створили онлайн-каталог бібліотек з усіх куточків України

Українська бібліотечна асоціація запустила онлайн-путівник бібліотеками України «Бібліотека для тебе — Library for you». Онлайн-сервіс допоможе вибрати бібліотеку відповідно до потреб користувачів.

Бібліотеки в Україні стають ближчими. Відтепер українцям доступний онлайн-путівник бібліотеками України «Бібліотека для тебе — Library for you». Його запустила Українська бібліотечна асоціація.

На сайті lib4you.org.ua можна дізнатися, які послуги надає та чи інша бібліотека України. Інформація є практично про всі бібліотеки в країні — у базі наявні дані про 16 тисяч закладів. Якщо на пристрої, з якого ви дивитеся онлайн-путівник, включена функція визначення місця розташування, то перейшовши у вкладку «Знайти бібліотеку» можна побачити всі заклади даного населеного пункту.

Сервіс, зокрема, дозволяє вибрати бібліотеку в конкретному населеному пункті, обрати тип вид бібліотеки. Наприклад, є розділи «дитяча», «національна бібліотека» або «технічна». Також можнавибрати бібліотеку за площею та кількістю місць для організації заходу, бібліотеку певному населеному пункті з доступом WI-FI і комп'ютерами, інклюзивну бібліотеку.

Ідея запуску такого онлайн-путівника з'явилася ще два роки тому під час навчальної молодіжної поїздки в Польщу. Повноцінний концепт створили в 2017 під час хакатонів громадянського суспільства в Мінську. Розробники збирали кошти на створення сервісу і створювали його робочу версію.

Стрічка новин