На сайті Нобелівського комітету місцем проживання Івана Франка зазначили РФ

На сайті Нобелівського комітету місцем проживання Івана Франка зазначили РФ

Львів, де мешкав український поет, перебував у складі Австро-Угорської імперії.

На офіційному сайті Нобелівського комітету є інформація про номінування у 1916 році українського поета Івана Франка на здобуття Нобелівської премії з літератури, де вказано, що країною його проживання була Російська Федерація. На помилку звернув увагу користувач Facebook Ruslan Muzzle, своєю чергою національний літературно-меморіальний музей Франка та його директор Богдан Тихолоз виступили за офіційне звернення до комітету Нобелівської премії щодо публікації коректної інформації.

"На підставі документальних джерел, копії яких готові надати, засвідчуємо, що він був підданим Австрійської (з 1867 р. - Австро-Угорської) імперії. Тож країна (country) проживання Івана Франка має бути вказана як AUSTRIA (AT) now UKRAINE (UA), а не RUSSIAN FEDERATION (RU) now UKRAINE (UA) (як помилково зазначено в базі даних Нобелівського комітету)", - йдеться у публікації Тихолоза у Facebook.

Вказується, що Франко дійсно був номінантом на Нобелівську премію з літератури, хоча й не отримав її з низки причин, серед яких – його передчасна смерть. Однак поет народився на території, яка тоді входила до складу Австрійській імперії, а помер у Австро-Угорській імперії.

Стрічка новин