Пташиного грипу на Полтавщині немає

Пташиного грипу на Полтавщині немає

До 19 лютого року 2020 року фахівці держветмедицини та державні ветеринарні інспектори Полтавщини мають провести епізоотичні обстеження птахогосподарств усіх форм власності та свиногосподарств.

Таке рішення прийняли на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській ОДА з метою профілактики в регіоні високопатогенного грипу птиці та профілактики АЧС. Також учасники зібрання обговорили епізоотичну ситуацію з інфекційними захворюваннями тварин.

«В області знаходиться 75 господарств, що займаються свинарством, в тому числі 69 товарних і 6 племінних, в яких утримується майже 230 тисяч свиней. За даними Держпродспоживслужби, 14 свиногосподарств не переведені на закритий режим роботи, а їхні керівники ігнорують вимоги біобезпеки. Щодо африканської чуми свиней ситуація в області стабілізувалася, однак є надзвичайно складною. Щодо пташиного грипу – загрозлива», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Як поінформував перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Павлов, ризик поширення хвороби на території України високий.

Особисті селянські господарства повинні дотримуватися ветеринарно-санітарних норм утримання птахів. Із метою профілактики, фахівці служби ветеринарної медицини обійшли 3780 дворів у 11 населених пунктах. З 1 квітня по 1 травня на території мисливських угідь Полтавщини проведуть моніторингово-діагностичний відстріл диких птахів.

Стрічка новин