Як планують захистити українців від коронавірусу?

У Міністерстві охорони здоров’я України прийняли наказ щодо створення оперативного штабу задля недопущення поширення на території України випадків захворювання, спричинених новим коронавірусом.

Про це сьогодні під час брифінгу розповіли представники Центру громадського здоров'я МОЗ України. Зокрема, повідомили: штабом вже проводяться температивні скринінги в аеропорті, перевіряють пасажирів прямих рейсів з Китаю. По-друге, штаб займається інформуванням медичних закладів щодо того, як виявляти випадки та як діяти в разі підозри на хворобу. До того ж, за заявою генерального директора Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрія Скіпальського, Україна веде перемовини з Всесвітньою організацією охорони здоров’я щодо поставки наборів для виявлення та визначення РНК нового коронавірусу. Він запевнив: жоден з тих випадків, про які було повідомлено на території України, не був віднесений навіть до категорії підозрілих на новий коронавірус. У свою чергу, виконувач обов'язків генерального директора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін проінформував: станом на ранок 28 січня у світі зареєстровано 4 474 випадки інфікування новим коронавірусом.

Андрій Скіпальський, ген.директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України

- Гігієна рук та вживання всіх заходів безпеки, утримання від контактів з людьми, які мають симптоми распіраторних захворювань. Якщо у вас температури чи важко дихати, треба негайно звернутися до лікаря. І, звісно, треба дотримуватися рекомендації щодо термічної обробки м’яса та риби.

Стрічка новин