Перевірка якості освіти по-новому

В цьому році сім шкіл Полтавщини вперше пройдуть інституційний аудит. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від січня 2019-го, це комплексне оцінювання освітніх та управлінських процесів школи та експертний висновок щодо ефективності конкретного навчального закладу. Як саме буде проходити перевірка та що чекає порушників, розповіли на коворкінгу полтавським освітянам представники Державної служби якості освіти України.

Інституційний аудит, або комплексна перевірка закладів середньої освіти, – пілотний проєкт. Цьогоріч його пройдуть сто українських шкіл, серед них – сім з Полтавщини. У Полтаві це науковий ліцей №3 та загальноосвітня школа №7. Серед закладів області, зокрема, Ковалівський ліцей та Великосорочинська санаторна школа-інтернат. Про перевірку детально розповів голова Державної служби якості освіти України.

Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України

- Іншими словами це подивитись, як працюють школи, що вони роблять, над чим вони працюють, найголовніше – два наслідки. Це – спробувати їм допомогти покращити їхню освітню діяльність, і друге – якщо будуть виявлені порушення чинного законодавства – відовідно відреагувати на такі порушення.

Експертна група оцінюватиме 4 компоненти діяльності школи. А саме – комфортне освітнє середовище (при цьому не лише матеріальну базу, а й відсутність, наприклад, булінгу.) Також – підготовленість та компетентність вчителя, вмотивованість школярів та систему управління у закладі. Експерти спостерігатимуть, опитуватимуть дітей, батьків, педагогів, вивчатимуть документацію.

Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області

- Що за висновками аудиту отримає школа? Школа отримує рекомендації і висновки, як допомогти школі розбудувати свою траєкторію успіху. Показати не слабкі сторони, а навпаки, сильні сторони та зони розвитку школи.

Експертний висновок буде оприлюдений. При наявності порушень власник закладу або директор має скласти план з їх усунення. 

Стрічка новин