Сьогодні, 27 січня, – Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту

З цього приводу в Києві відбулася Всеукраїнська акція пам’яті. Захід пройшов у колонній залі Київської міської державної адміністрації. Організували його єврейський форум України спільно з Єврейським фондом в Україні Аркадія Монастирського. Там були присутні глави дипломатичних місій, колишні в’язні гетто та концтаборів, діти жертв голодомору, влада міста. Шість свічок у пам’ять про шість мільйонів жертв Голокосту запалили під час проведення цього пам'ятного дійства.

Колонна зала Київської держадміністрації. Тут сьогодні вже вдванадцяте проходить щорічна Всеукраїнська акція пам’яті жертв Голокосту «Шість мільйонів сердець». Її засновником був Аркадій Монастирський. Він – президент Єврейського форуму України. Після його смерті очільником стала його дружина Роксана Гамарник-Монастирська. Вона розповіла: акція – дуже важлива. Мовляв: під час неї прийнято вшановувати пам’ять євреїв, які були знищені нацистською машиною Голокосту тільки за те, що вони були євреями. Додала: сьогодні шанують і тих, хто їх рятував. Роксана Гамарник-Монастирська наголосила: пам'ять про ті часи має зберігатися, аби ніколи більше історія не знала таких страшних подій.

Роксана Гамарник-Монастирська, президент Єврейського форуму України

- Розповідати молоді про ті часи, до речі, наша організація домоглася того, щоб напередодні цієї трагічної дати у школах України проходили уроки Голокосту. Це важливо для унеможливлення повторення цього жаху.

Серед присутніх у залі – свідок того жаху, який відбувався під час Голокосту. Борис Забарко був шестирічним хлопцем, коли його ув’язнили та помістили в Єврейське гетто у Вінницькій області.

Борис Забарко, колишній в’язень Шаргородського гетто 

- Голод, знущання, люди помирали. Це була холодна зима. Їхала підвода, і на неї кидали трупи. Роздягнені. Чому роздягненні, тому що одяг їх потім обмінювався на їжу.

Що відбувалося в часи Голокосту, не вписується в рамки здорового глузду. Так про геноцид висловився голова асамблеї національності України Ровшан Тагієв. Він наголосив: Україна була тією державою, яка понесла найбільшу кількість втрат. 

Ровшан Тагієв, голова асамблеї національності України 

- Україна постраждала дуже сильно. Півтора мільйони Євреїв були вбиті в часи Другої світової. І саме українська армія була першою, хто звільнював Освенцім. Сьогодні президент України знаходиться в Польщі, це знакова подія, адже, на жаль, деякі країни пробують приписати важливу частину історії людства собі, але ми знаємо, що Україна постраждала найбільше.

Ровшан Тагієв додав: у знак того, що Україна бореться з будь-якою нетерпимістю, і насамперед задля того, щоб ніколи більше такого жаху не прийшлося пережити будь-якому із народів, сьогодні в центрі української столиці за участі іноземних послів пройшов такий захід. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію