Як харчують дітей в полтавських школах?

Якісно чи ні? З 20 січня діти молодших класів полтавських шкіл почали харчуватися безкоштовно. Мова саме про сніданки. Тепер їх оплачують із міського бюджету. Частина батьків задоволена, частина – ні. Що про це говорять самі діти, що не вистачає родичам школярів та чи правду пишуть в соціальних мережах про погіршене відтепер меню – дізнавалася Марина Покшіна.

З 20 січня, тобто, починаючи з другого семестру цього навчального року полтавські школярі почали харчуватися безкоштовно. За кошти міського бюджету їдять учні 1-4 класів та діти пільгових категорій. З цього приводу у соціальних мережах думки полтавців розділилися навпіл: одні задоволені, інших не влаштовує теперішнє меню. 

- Огірочок, звісно, стрьомнуватий, а так каша з сосискою наче нічого, варіант задарма то. Звісно, воно має бути якісне. Нє, ну з котлетою було б краще, знаючи, що в наших сосисках.....

- Может я не переборчивая, но мне нормально... огирочок можно побольше... 

- Як кажуть, дарованому коню в зуби не дивляться! Хто голодний – той істиме, а хто не хоче – тому за власні кошти в буфет. Що не так? 

Аби з'ясувати, чим насправді годують полтавських школярів, ми поїхали в одну зі шкіл міста. Після другого уроку накривають для учнів 1-2 класів. Сьогодні на сніданок у них – тефтелі, макарони, салат зі свіжої капусти, чай та апельсини. Завідуюча виробництвом Полтавської гімназії №17 Лариса Чеглікова розповідає: постачальників вони не змінили. За її словами, меню в школі двотижневе, завірене у Держпродспоживслужбі.

Лариса Чеглікова, завідуюча виробництвом Полтавської гімназії №17

- Туди входять: білки, жири, вуглеводи – строго по раціональному харчуванню, все вкладено, відступаємо лише по завозу товару, але впринципі дотримуємося. Завоз товару в нас кожного дня, все свіже, так що, я думаю, що збалансоване.

Якість харчування контролюється, розповідає директорка освітнього закладу Олена Голтвяниця. Дивляться не лише за якість самих страв, а й на завезені продукти.

Олена Голтвяниця, директорка Полтавської гімназії №17

- У нашій гімназії створені комісії, в які входять обов'язково один із представників – це представник батьківської громадськості, також входить лікар або медсестра, заступник директора, який по школі теж відповідає за організацію харчування. Усе рівно, вся відповідальність за якістю страв лежить на керівнику закладу. І тому ми стараємося, щоб ці страви були гарними, мали гарні смакові якості.

Також Олена Голтвяниця додає: за десятидневним меню страви кожного дня в них різні. За її словами, діти дуже люблять вітамінні салати. Старшокласники постійно їдять перші страви. Утім, учні 5-11 класів харчуються за кошт батьків. Не стосується це лише пільгових категорій. А ось для діток молодшої школи є дещо, чого їм не вистачає в шкільній їдальні.

- Я хочу, щоб готували піцу.

- Торт.

- Що найбільше подобається в шкільній їдальні з того, що вам готують?

- Гречана каша.

На останній сесії Полтавської міської ради депутати внесли зміни до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтави на 2019-2020 роки. Одним із важливих моментів було й забезпечення одноразовими гарячими сніданками учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій 5-11 класів закладів загальної середньої освіти усіх типів комунальної форми власності.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- У 2020 році ми виконали свою обіцянку, яку ми давали. І з 2020 почали харчувати дітей 1-4 класів абсолютно всіх безкоштовно. 100% сплачується із міського бюджету. Це та обіцянка, яку ми давали і яку ми виконали.

Також Олександр Шамота додав: до них ніхто з батьків не звертався і не повідомляв, що їх не влаштовує якість харчування. При наявності таких будуть створені комісії та проведені відповідні перевірки, переконує посадовець. Зокрема, говорить, у бюджет закладено кошти на лабораторні дослідження та аналіз шкільного харчування, аби вчасно реагувати на скарги батьків.

Стрічка новин