В Україні презентували перший підручник з НАТОзнавства

В Києві відбувся «круглий стіл» на тему «Нове сприйняття НАТО в Україні». Під час нього анонсували вихід посібника «НАТО – сила, що захищає мирних громадян». Вперше в Україні такий посібник був розроблений як для викладачів, так і для студентів та школярів.

Науковці, історики, політологи та військові – учасники «круглого столу». Вони сьогодні говорять про НАТО. А саме: про обізнаність українців в діяльності Північно-Атлантичного альянсу. Тетяна Мелещенко – декан факультету історичної освіти Національного педагогічного університету імені Драгоманова. Вона розповіла: інформації саме про розуміння НАТО є багато. З її слів, 52-53 відсотка українців розцінюють вступ до НАТО, як правильний вектор для України. 

Тетяна Мелещенко, декан факультету історичної освіти НПУ ім.Драгоманова

- Цей блок сприяє підтвердженню демократії. Він сприяє колективній безпеці. Він базується і планується на основі цілісної демократії. У пріоритеті його діяльності є захист прав людини, незалежно, на якій території  вона знаходиться під час проведення операції силами НАТО.

Пані Тетяна наголосила: половина населення України черпає інформацію з інколи неякісних джерел, що викривляють поняття про НАТО. Саме тому, щоб подекуди розвіяти міфи і на основі спостережень за місіями розповісти про роботу міжнародної організації, сьогодні тут анонсували вихід посібника зі спецкурсом. Його назва «НАТО — сила, що захищає мирних громадян». Він був розроблений Всеукраїнською спілкою викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти за підтримки Уряду Великої Британії.

Лівер Фаірламб, перший секретар Посольства Великої Британії в Києві

- Україна задекларувала свій шлях Євроатлантичної інтеграції, зараз це положення зафіксовано в Конституції України. І ніколи ще підтримка вступу України до НАТО не була такою високою. Минулого тижня я бачив результати опитувань, які зафіксували ці цифри вище 50%. Але залишається ще багато роботи, аби всі в Україні знали, що таке НАТО і що за ним стоїть. Ось чому ця робота є такою цінною в Україні.

За словами авторів, підручник повністю заснований на достовірному та об'єктивному матеріалі. А ті правові акти, які процитовані в ньому, є чинними. Як зазначали учасники презентації, посібник всебічно охоплює ключові функції НАТО. Це і захист цивільних осіб у миротворчих операціях, і зусилля НАТО з метою зменшення шкоди для цивільних у ситуаціях конфлікту.

Олександр Палій, політолог, кандидат політичних наук

- Вступ до НАТО для України може надати безпеку. На сьогодні жодна з країн НАТО не зазнала нападів з боку іншої держави. Якщо на голови наших громадян не будуть падати бомби, не буде  в нас окуповуватися територія, не буде нищитися промисловість, то життя українців стане значно кращим.

За інформацією організаторів заходу, найближчим часом посібник, який хоплює основні функції НАТО, концепцію захисту цивільного населення у діяльності ООН, ЄС, миротворчих операцій під різними приводами, буде розміщений у відкритому доступі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію