Якими програмами енергоефективності можуть скористатися жителі Полтавщини?

Якими програмами енергоефективності можуть скористатися жителі Полтавщини?

В області діє Програма підтримки населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки. Вона розроблена на виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки.

Мета програми – реалізація комплексу заходів із термомодернізації будівель та альтернативного енергозабезпечення, зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, сприяння розвитку галузі енергоефективного будівництва і реконструкції. Програма діє спільно з місцевими програмами на умовах співфінансування обласного з місцевими бюджетами.

Суть механізму Програми полягає в тому, що обласний бюджет відшкодовує позичальникам 10 відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження та на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії.

Відшкодування витрат на заходи з енергозбереження на державному рівні проводиться:

• для придбання котлів із використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них – 20 % тіла кредиту, але не більше як 12 000 грн за одним кредитним договором (у разі субсидії одноразово 35%);

• для мешканців, які проживають в одно- та двоквартирних житлових будинках – 35 % тіла кредиту, але не більше як 14 000 грн за одним кредитним договором;

• для ОСББ та ЖБК – 40 % тіла кредиту, але не більше як 14 000 грн на 1 квартиру за одним кредитним договором (у разі субсидії розраховується за формулою).

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Завдяки дії обласній та місцевих програм, які направлені на виконання заходів з енергозбереження, мешканці багатоквартирних житлових будинків, які беруть участь у Державній цільовій економічній програмі енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, сплачують нині менше за комунальні послуги в середньому до 20 %.

Стрічка новин