Голови ОТГ обговорили нагальні проблеми та шляхи їх вирішення

Триває реформа децентралізації. У Білоцерківській ОТГ на Полтавщині керівники десяти найближчих об’єднаних територіальних громад та представники обласної влади провели спільне засідання. Вони обговорювали нагальні проблеми, із якими доводиться стикатися повсякчас, та напрацьовували механізми подальшої взаємодії. 

Перед початком засідання голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов разом із першим заступником Дмитром Луніним, заступником Катериною Рижеченко та радником Олександром Ткачем без попередження відвідали Білоцерківську школу, амбулаторію та Центр надання адміністративних послуг. У школі навчається 75 учнів. Вона претендує стати опорним закладом громади. Але матеріальна база закладу є досить слабкою.

Наталія Писаренко, заступниця директора з виховної роботи Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Звичайно ж, хотілося б покращити матеріально-технічне забезпечення. Особливо – відсутність спортивної й актової зали і лінгафонного кабінету. Хотілося б, звичайно, покращити це все.

Через відсутність спортзалу фізкультурою діти займаються у міжкімнатному просторі площиною 3х4 м. На час відвідин школи представниками влади у їдальні не було меню дитячого харчування. Врешті, кухарі ледве пригадали, чим годували дітей протягом дня. Виявилося, борщем, млинцями і чаєм. Пояснили: без м'яса і риби тому, що на один дитячий обід передбачено лише 13 гривень. За словами голови облдержадміністрації Олега Синєгубова, ця школа не готова стати опорним закладом у громаді.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Вона знаходиться відверто у незадовільному стані. Тут немає тих приміщень, які мають бути по всім стандартам і нормам. Вона не зможе забезпечити якісне надання нашим дітям освітніх послуг. Будемо думати, що робити, будемо шукати джерела відповідного фінансування для того, щоб цю історію виправити.

Торік у Білоцерківці запрацював оновлений Центр надання адміністративних послуг та аптечний пункт. Триває реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Лікарі кажуть: зміни помітні, сподіваються і на подальше покращення.

Світлана Деркач, завідуюча Білоцерківською АЗПСМ

- Ми розраховуємо, що в даний час у нас буде зроблено внутрішній ремонт. Зовнішній ремонт зроблений. Працюємо у комфортних умовах. Опалюється добре.

Катерина Шарай, старша медсестра Білоцерківської АЗПСМ

- Ми забезпечені всім – медикаментами, особливо, коли створилася ОТГ, у нас у цьому проблем немає. Сумки швидкої допомоги, ПМСД також нам постачає ліки, НСЗУ і місцеві бюджети.

Уже на виїзному засіданні Дорадчої комісії з визначення проблематики діяльності ОТГ та напрацювання шляхів вирішення проблемних питань Олег Синєгубов передусім дав оцінку і цим перевіреним об'єктам. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Дуже гарне приміщення. Було зроблено термомодернізацію цього приміщення, працює ЦНАП. Це все дуже чудово. Але є питання і щодо надання медичних послуг. Зроблено дуже багато. Але передбачається зробити ще більше.

На засіданні обговорювали освітянські, медичні й екологічні проблеми ОТГ, надання у громадах соціальних послуг, газифікацію, водопостачання та термомодернізацію будинків соціальної сфери. Чільна увага приділялася стану доріг. Зокрема, бюджет ямкового та аварійного ремонтів асфальтового покриття на цей рік складає близько 270 млн грн, - розповів директор Агентства місцевих доріг у Полтавській області Олексій Басан. Всі базові амбулаторії, школи, туристичні й логістичні маршрути враховані у програмі, каже він.

Олексій Басан, директор Агентства місцевих доріг у Полтавській області 

- Ми розробили програму на найближчі п’ять років, яка дозволить відремонтувати за цей період більше тисячі доріг районного значення.

Олег Синєгубов доручив Олексію Басану першочергово включати у план ремонтів ті відрізки автошляхів, що ведуть до амбулаторій, шкіл, виїзди на державні дороги та до туристичних об’єктів.

Загалом засідання проходило жваво і конструктивно. Голови ОТГ зібранням залишилися задоволеними.

Сергій Бондаренко, сільський голова Засульської ОТГ

- Такі зібрання потрібні. Є проблеми у нас і по освіті, є по медицині, і по інших напрямках нашої діяльності. І є надія, коли проблема виставлена на загал – думаю, вона буде взята до уваги, і якщо буде у влади намагання вирішувати цю проблему, ми її можемо вирішити тільки спільно, разом.

Стрічка новин