Вручення обласної премії імені Петра Ротача

У Краєзнавчому музеї імені Кричевського вручили обласні премії імені краєзнавця та літератора Петра Ротача. Номінацій у конкурсі цьогоріч було лише дві – історичне та літературне краєзнавство. За якими критеріями визначали і хто став фаворитом у журі – далі у сюжеті.

У залі – представники обласної влади, науковці та митці, сучасники Петра Ротача, для яких він був авторитетом. До заходу підготували і виставку, присвячену Петру Ротачеві. Цього дня спогадами про людину енциклопедичних знань поділилися доцент Полтавського національного педуніверситету Ганна Радько, видавець Ганна Грибан та голова обласної організації Національної спілки художників Юрій Самойленко. 

Роботи конкурсантів оцінювала колегія журі. Вони і обрали переможців.

Тетяна Зеленська, директор ПОУНБ ім.І.Котляревського, член журі 

- Вибрати було, звичайно, важко, адже були гідні кандидати. Всі роботи хороші, які подані на розгляд членів журі. Я сподіваюся, що ми обрали саме тих номінантів, які цього заслуговують.

У номінації «Історичне краєзнавство» кращим визнали авторський колектив за книгу «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район».

Кращим у «Літературному краєзнавстві» став журналіст Григорій Титаренко – за творчий доробок. Чоловік зізнається: за яку з робіт отримує премію – не знає. 

Григорій Титаренко, переможець у номінації «Літературне краєзнавство»

- Премія – це, звичайно, приємно, а я її сприймаю, як аванс. Адже я зараз працюю над великою роботою – «Історія моєї Батьківщини». Тому – це аванс.

Всіх номінантів премії нагородили почесними відзнаками обласної ради. 

Стрічка новин