У Полтаві презентували документальний історичний роман «Віха»

Сторінки минулого. У Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського пройшла презентація документального історичного роману Івана Чайки «Віха». У своїй книзі автор описує події минулого століття. А саме – боротьбу з більшовиками. На його думку, більшість історій з того часу – неправдиві та перекручені. Автор зібрав архівні матеріали та на їх основі написав роман. 

Гадяцький письменник і краєзнавець Іван Чайка над книгою працював десять років. У ній – мова про події в Україні у перші роки ХХ століття. Сам автор розповідає: хотів відтворити правду тогочасного сільського життя у Гадяцькому районі. Описав боротьбу людей за волю в період Української революції 1917-1921 років. Для цього Іван Чайка зібрав спогади жителів того краю. Ідея написати книгу в автора виникла давно. Упродовж усього життя він займався краєзнавством, викладав у школі історію. 

Іван Чайка, автор роману «Віха» 

- Побачив, що події, які відбувалися у нашому краї, в яких брав участь особисто Парфентій Галагуза – головний герой книги, вони раніше висвітлювалися неправдиво, тенденційно, на зразок Радянської пропаганди, і вони посіяли свої негативні зерна у свідомості багатьох наших українців, які до цього часу не вірять у те, що це була боротьба за незалежність України.

Маючи всі матеріали, Іван Чайка вирішив викласти їх у художній формі. Мовляв: хотів доступно розповісти читачам правду про події сторічної давнини. Додав: цей роман ще й до річниці Української революції. Почала читати роман бібліотекарка Юлія Крамарєва. Вона ділиться: це, як книга-енциклопедія. У ній жінці найбільше сподобалися художні описи. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім. Котляревського

- Дуже багато традицій, дуже багато звичаїв, такі якісь колядки, щедрівки, якісь пісні, які раніше я не чула, дуже цікаво там описаний оцей обряд «Віха». Наприклад, я ось в Полтаві живу скільки років і я ніколи не чула, що колядують також і влітку, не лише зимою, а ось тут, в Лютеньці цей обряд зберігся.

Жінка додає: прочитала лише 150 сторінок. Утім, над кожним абзацом вона думає, обмірковує. Під час праці над романом Іван Чайка використовував особисті щоденники головних героїв. Усі персонажі твору були реальними людьми. Їх переживання і побут детально описаний на сторінках книги.

Стрічка новин