Коронавірус, чи може він дістатися до України?

Такий вид вірусу виявили в одному з міст Китаю. Люди в паніці, не розуміють, якими шляхами він може передаватися, а вчені лише вивчають його походження. Та на сьогодні не існує ніякого лікування. Чи є чого боятися українцям – дізнавалася Марина Покшіна.

Назар Васильченко, полтавець

- Я читав в інтернеті про вірус, що ходить у Китаї, мені цікаво, він поширюється через листи, пошту, через деякі предмети, що надходять з Китаю? Я хотів би знати, чи готова Україна до такої інфекції вірусу і чи є в нас вакцини від цього вірусу. Чи знають лікарі про дану хворобу, чи можуть її вилікувати?

Люди в соціальних мережах та один з одним обговорюють ситуацію, що склалася в одному з міст у Китаї. Лікар-епідеміолог Полтавського обласного лабораторного центру Андрій Байбарза розповідає: коронавіруси – це сімейство вірусів. З ними людство зустрічається не вперше. Загалом це захворювання, в тому числі – й новий китайський коронавірус, передається повітряно-крапельним шляхом.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру

- Виникнення їх, найбільш ймовірно, пов'язане зі зміною господарів, тобто, це віруси, які змінили господаря, перейшли від тварини до людей і набули можливість і здатність передаватися від людини до людини.

При цьому лікар-епідеміолог додав: цей вірус викликає тяжкі захворювання, такі як пневмонію. Ніякої вакцини, стверджує Андрій Байбарза, не існує. Вірус цей лише почали вивчати. Українцям поки що він не загрожує. Утім, країну та область зараз атакує інший вірус – H1N1. А ось завідуюча кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська наголосила: на жаль, проблема розповсюдження хвороб та епідемій стосується в більшості країн із низьким соціальним забезпеченням. До таких наразі, з її слів, відноситься і Україна. 

Ольга Голубовська, завідюча кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету ім.Богомольця

- Соціально-економічна криза завжди йде в супроводі зі зростанням інфекційних хвороб. У минулому році ООН віднесла Україну до списку 16 країн, які голодають. Індекс здоров’я ми маємо значно нижчий, ніж в інших, більш цивілізованих країнах.

До слабких місць України у боротьбі з епідеміями Ольга Голубовська віднесла діагностику та доступ до медичної допомоги. Наголосила: сімейні лікарі не навчені виявляти та розпізнавати такого роду віруси.

Ольга Голубовська, завідюча кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету ім.Богомольця

- Сімейні лікарі не навчені і в них немає тих повноважень, щоб розслідувати, звідки ця людина приїхала. Їм не підконтрольні кордони, аеропорти, і вони не можуть бути певні, що людина не привезла вірус.

Пані Ольга додала: треба на рівні законодавства давати опір епідеміям. А саме – бути готовими. Вона наголосила: Україна має бути забезпечена різного роду обладнанням для відслідковування та контролю інфікованих. 

Стрічка новин