Знущалися, чи все таки ні?

Мати одного з учнів Карлівської школи №3 розповідає про постійні знущання над її дитиною. Мовляв: хлопчика ображають діти, а педагоги на це не реагують. Жінка змушена була звернутися до поліції. У самому освітньому закладі факт булінгу заперечують. Мовляв: був невеликий конфлікт між дітьми. Утім, він вже вирішений. Що ж насправді трапилося в одній із шкіл на Полтавщині – в сюжеті Марини Покшіної.

Вікторія Пащенко – мама хлопчика з інвалідністю. За її словами, вона разом із сином Данилом на Полтавщину з Донецька переїхала кілька років тому. Дитина навчається в 3-А класі Карлівської школи №3. За словами жінки, з другого класу Данила почали цькувати однолітки. А потім, додає Вікторія, однокласниця й взагалі почала налаштовувати усіх проти нього.

Вікторія Пащенко, мати постраждалого хлопчика

- Усі діти в класі почали його обзивати дебілом. Кожен день дитина, повертаючись додому, скаржиться Данило, що його кожен день обзивають дебілом. У 3 клас почали бити, закидували камінням на вулиці, на перерві.

Класний керівник, за словами жінки, ситуацію не контролювала. Більше того, згодом одна з дівчаток почала кулаками бити хлопчика по голові, стверджує Вікторія Пащенко.

Вікторія Пащенко, мати постраждалого хлопчика

- Била по голові у класі, підходила до нього й говорила: «Жирний, посунься». Син просто сидів, грався на телефоні. Вона била його по голові. Усе це відбувалося на очах класного керівника й асистента.

З травмою жінка повела хлопчика до лікаря-невропатолога. Про це свідчить довідка. Струсу мозку, на щастя, у дитини не виявилося. Аби з'ясувати всі деталі конфлікту, ми поїхали в Карлівську школу №3. Тут директорка освітнього закладу Олена Таран пояснила: про інциденти знає. Постійно, за словами педагога, проводиться виховна робота із самим Данилом та його однокласниками. Та додає: ніхто дитину не бив, більше того – його однокласники люблять. А конфлікт з дівчинкою начеб-то виник з вини самого хлопчика. Тоді директорка викликала маму цієї дівчинки до школи. 

Олена Таран, директорка Карлівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

- Я набираю маму цієї дитини, говорю: ось так і так сталося, я хочу з вами переговорити. Прийшла мама і каже, що дома дитина плаче, говорить, що він перший на мене сказав непристойне слово, я йому відповіла. Не била я його, ще й кулаком по голові. Дослідили, комісія зібралася швидко, ми попитали дитину теж.

Поговорили з дівчинкою і наче б то владнали. Вона пообіцяла не йти на конфлікт. Утім, за словами Олени Таран, Вікторія Пащенко поїхала сама з'ясовувати стосунки з дітьми.

Олена Таран, директорка Карлівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

- Вона перестріла дитину, яка йшла, і хватала за петельки Сашу Дяченка і говорила по телефону мамі цій Анні Сергіївні, пояснювала, що «Не дай Боже, він скаже це слово на нього, і буде це покарання від мене особисто».

Олена Таран показує нам фото 3-А класу. Тут вони разом із своєю вчителькою Наталією Шевченко. Хлопчик на кожній світлині поряд зі своїм педагогом. На деяких з них – тримає її за руку. За словами директорки, Наталія Шевченко добре ставиться до Данила. Мати хлопчика неодноразово за допомогою зверталася і в поліцію. Утім, за її словами, ті робити нічого не хочуть. Ми запитали начальника відділу ювенальної превенції Головного Управління Національної поліції Ірини Москаленко. Вона пояснила: про цю ситуацію знають, Вікторія Пащенко дійсно зверталася до них 4 рази. Правоохоронці виїжджали на місце та з'ясовували обставини. 

Ірина Москаленко, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області

- Останнє звернення ми ще розглядаємо, збираємо відповідні матеріали, був здійснений виїзд працівників підрозділу ювенальної превенції з метою з'ясування усіх обставин подій. Поки що, на даний час, інформації щодо вчинення булінгу не підтверджується, але перевірка ще триває, якщо буде встановлене порушення певне, то будуть винні особи притягнуті до відповідальності.

Також Ірина Москаленко додає: відповідальність передбачена для всіх, хто вчиняє булінг. Якщо мова йде про одну дитину відносно іншої, то передбачений штраф від 850 до 1799 гривень. Якщо буде встановлено факт булінгу, й адміністрація освітнього закладу про це знала, то відповідні особи також будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. 

Стрічка новин