Карикатури, шаржі та графічні замальовки

Творчість українського художника Павла Горобця тепер можуть оцінити містяни. Доробок знаного майстра представили у стінах літературно-меморіального музею імені Івана Котляревського. Всі роботи митця зібрав відомий колекціонер Олексій Петренко. 

Цьогоріч відзначають 115-ту річницю від Дня народження художника Павла Горобця. Його знають, як майстра ліричного пейзажу, портретиста, автора натюрмортів. Але на виставці представлені шаржі, карикатури та сатиричні замальовки. 

Олексій Петренко, колекціонер

- Грав на різних інструментах, грав в народному театрі, а також малював артистів театру Гоголя. Ми можемо навіть фото ніде не знайти, а малюнки та портрети тут є. Тому це і є невідомі речі, які раніше ніхто не бачив.

Твори мистецтва, які представлені в експозиції, – з початку навчання у першій художній школі для талановитих дітей у художника Григорія Цисса і до останніх років. Цінними екземплярами є фотокартки з особистого сімейного альбому митця. 

Олексій Петренко, колекціонер

- Де представлено біля 30 фото з Павлом Матвійовичем. Його родина – тато, мама, а ще фото пізніших періодів. А ще є альбом, так би мовити, його захалявна книжечка.

У ній – замальовки художника. Найцікавішими роботами колекціонер Олексій Петренко вважає автопортрет та портрет Павла Матвійовича роботи відомого майстра різьби по дереву, живописця, скульптора з Миргорода Якова Усика.

Широко представлена і тема шаржів. Гумористичні замальовки, які переважно стосувалися соціальної нерівності.

Стрічка новин