Українців порахували

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет оголосив результати оцінки населення в Україні. У Києві в залі Клубу Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет розповів про трьохмісячну роботу своєї команди. Повідомив про три методи, які використали у проведенні оцінки населення, за результатами яких стало відомо: кількість наявного населення в Україні станом на 1 грудня 2019 року становить 37 млн 289 тис. Єдине, до цього числа не включено населення Криму та ОРДЛО. Під час презентації Міністр ознайомив з відмінністю між оцінкою та переписом населення та розповів про можливі обсяги витрат на різні варіанти перепису населення. Більше розповість наша кореспондентка з Києва. 

37 мільйонів 289 тисяч. Така кількість, за даними Кабінету Міністрів, наявного населення в Україні. Саме стільки перебувало в Україні в момент оцінки, а саме – на перше грудня 2019 року. Кількість населення озвучена Міністром Кабінету Міністрів Дмитром Дубілетом під час його пресконференції. Ця цифра не охоплює території, непідконтрольні українській владі. Дмитро Дубілет розповів: рахували за допомогою трьох методів, використовуючи дані мобільних операторів про кількість абонентів на території, дані Пенсійного фонду і дані з держреєстру фізосіб. І, як зазначив пан Дмитро, з усіх трьох отримали майже однакові дані. 

Дмитро Дубілет, Міністр Кабінету Міністрів України

- На щастя, всі ці три методи дали майже однакові результати. Ми хвилювалися, бо якби результати дуже між собою різнилися, то треба було б переробляти все. Але врешті решт максимальна різниця між результатами вийшла 2,86%.

Зі слів Міністра, ця похибка є незначною, тому результати оцінки населення є достатніми. Він також додав: основними перевагами оцінки чисельності наявного населення є те, що вона не потребує витрачання великих коштів і може проводитись з більшою періодичністю, ніж традиційний перепис. До того ж він впевнений: традиційний перепис населення не є ефективним, але є дороговартісним. 

Дмитро Дубілет, Міністр Кабінету Міністрів України

- Перепис населення і оцінка населення – це дещо різні поняття. Ключова відмінність в тому, що оцінку ми провели за три місяці, і для держави це коштувало нуль гривень додаткових бюджетних коштів. А перепис населення, якщо ми його будемо проводити, він обійдеться державі в 3-4 мільярди гривень. І по часу, якби ми проводили перепис, то ми б отримали результат тільки наступного року.

Відповідно до результатів дослідження, в Україні 20 мільйонів 900 тисяч жінок і 17 мільйонів 280 тисяч чоловіків. В планах Міністра та його команди, яка працювала над цим проєктом, – отримати оцінку чисельності наявного населення та статево-вікового розподілу на рівні регіонів та районів.

Стрічка новин