Через пташиний грип ЄС призупинив імпорт української птиці

Через пташиний грип ЄС призупинив імпорт української птиці

Євросоюз тимчасово призупинив ввезення з України птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. Повідомлення надійшло увечері середи, 22 січня, від Європейської комісії, повідомляється на сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Пише Український тиждень

Справа пов’язана з виявленням в Україні грипу птиці. При цьому, яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають.

«Україна відповідно до міжнародних зобов’язань… невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, «рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони».

Нагадаємо, загибель птиці від пташиного грипу зареєстрували 18 січня 2020 року в ПП «Хутір» (село Бугаків Вінницької області). Востаннє випадки подібного грипу фіксували на початку 2017 року. За два роки ЄС не зняв з України раніше запроваджених через грип птиці торговельних обмежень.

Стрічка новин