Що робити з Коломацькою ОТГ?

Долю громади обговорювали у стінах Полтавської облдержадміністрації. Через події останніх тижнів, а саме – перекриття траси та мітингу, за ініціативи голови ОДА Олега Синєгубова проводять перше засідання дорадчої комісії щодо ситуації навколо Коломацької ОТГ. Подробиці – у сюжеті Анни Ружін.

У залі – голови та представники ОТГ, депутати, експерти з реформи децентралізації. Зустріч розпочалася із запитання губернатора Олега Синєгубова до голови Коломацької ОТГ, чи дійсно останній не міг потрапити на зустріч. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Чи були ситуації, коли ви не могли потрапити до мене на прийом? Чи записувалися ви особисто до мене на прийом і не змогли потрапити до мого кабінету. 

А у відповідь – ні. Дали можливість висловити позицію голові Коломацької ОТГ.

Євген Почечун, голова Коломацької ОТГ

- Якщо ви думаєте, що те, що відбувається є штучно створеним, то повірте, я наших людей і заспокоюю і затерігаю. Від інших неправомірних дій. 

Тимчасово виконуюча обов'язки директора Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Олена Онупко виклала критерії надані Мінрегіоном та урядом щодо визначення спроможнсті будь-яких громад, що можуть створюватися, щоб громади згідно з баченням уряду мали високий рівень спроможності. І зокрема по кожному з цих критеріїв було надано інформацію по Коломацькій ОТГ щодо оцінки рівня спроможності за критеріями визначеними Мінрегіоном.

Потім перейшли до позиції сторін – голів сільських рад.

Голова Старицьківської сільської ради – проти об'єднання. Адже, за її словами, головне – це велика відстань до майбутнього новоутвореного центру.

Наталія Горіздра, голова Старицьківської сільської ради 

- Люди стурбовані тією ситуацією, яка виникла. Людишукають машину і хочуть їхати в понеділок до президента. 

Голова Васильківської сільської ради додає, варто дивитися на людей, а не на цифри. А от Степне – за.

Андрій Кубрак, голова Степненської сільської ради 

- Ми підпадаємо під ці критерії - у нас є школа, дитячий садочок, і достатня кількість учнів. Ось така позиція громади. 

Оскільки Коломацька ОТГ межує з Чутівським, Карлівським, Машівським та Полтавським районами, мали слово і очільники цих ОТГ.

Лунали версії, що Коломацька ОТГ штучно створена, а не бажання об'єднуватися через те, що зміниться центр - це, в першу чергу, амбіції очільників сільських рад.  Оксана Шереметьєва, голова Омельницької ОТГ вважає, що варто дати шанс Коломацькому.

Олександра Шереметьєва, голова Омельницької ОТГ

- Відкриваємо рейтинг 46 громад Полтавщини за перше півріччя 20109 року. Де знаходиться Коломацька ОТГ? На другому місці. Тоді стоїть питання про що ми з вами говоримо. Люди довели. І тепер ці громади ліквідовують.

Голова Новоселівської громади розповіла про свої успіхи та висловила позицію щодо об'єднання.

Людмила Макаренко, голова Новоселівської ОТГ

- Пропозиція приєднатися була б слушною. Але гадаю, що фахівці мають зробити висновок.  

На думку депутатки Ірини Степаненко, варто довіритися експертам, щоб визначити конфігурації громад. В кіцні зустрічі дійшли до компромісу і вирішили в п'ятницю зібратися ще раз на публічних обговореннях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію