Заступник Міністра освіти відвідав Полтавську політехніку

Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний відвідав Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Зустріч відбулася у Центрі культури та студентської творчості. Там зібралась спільнота викладачів і студентів, долучились представники студентського самоврядування інших закладів вищої освіти Полтави.

Зустріч почалась з обговорення зміни системи фінансування університетів, яка була прив'язана до кількості студентів. Заступник Міністра освіти і науки детально зупинився на новій формулі фінансування закладів вищої освіти, яка діє вже з першого січня цього року.

Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України

- Яка наша система фінансування. Досічнева. Досить прозаїчно. Університет має штатний розклад, там є кільксть ставок та надбавок. Кількість ставок залежить від кількості студентів. І система працювала прекрасно, коли кількість студентів була велика.

Зараз набори вдвічі менші, продовжувати працювати за цією ж системою просто неможливо. Мета - планомірно відходити від залежності від кількості і переходити до залежності від кількості та якості. Єгор Стадний каже - тому ми прийняли постанову, яка затверджує формулу фінансування університетів. Вона встановлює об’єктивні критерії для закладів вищої освіти. До 24 січня на сайті Міністерства освіти і науки України  буде опубліковано великий список, де буде вказано кожен заклад, його показник і бюджет. Починаємо цю справу з тотальної прозорості, для того, щоб усі зрозуміли як працює нова формула: її закономірність і залежність від фінансування». 

Він наголосив, що у системі реформування мають значення так звані політичні та якісні показники. До перших належать: регіональний коефіцієнт, який одразу виявляє слабкі університети, масштаб навчального закладу (університети отримають фінансові стимули до об’єднання), та контингент студентів. Університети будуть конкурувати у субрегіонах.

До групи якісних показників належать наступні: зайнятість випускників, обсяг залучених коштів на проведення досліджень, наукова роботу від бізнесу по господарських договорах та міжнародних грантів, присутність у міжнародних рейтингах QS, Times Higher Education і Academic Ranking of World Universities.

Поговорили і про перспективи Полтавської політехніки.

Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України

- Заклад буде показувати зростання, я вважаю, що його можна робити ще більшим. Треба робити інвестиції в розвиток оплати праці. Це все для того, щоб винагороду отримували найсильніші викладачі. Тоді заклад ще більше почне зростати. Ми в принципі бачимо й інтерес роботодавців, устаткування лабораторій. Роботодавці зрозуміли, що без них система освіти не буде давати тих кадрів, яких необхідно.

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко подякував Єгору Стадному за спілкування з колективом про питання, що хвилюють всю країну.

Олександр Дроботя, директор Центру культури та студентської творчості 

- Студенти та викладачі мають можливість отримати інформацію про майбутнє освіти, майбутнє науки та загалом України. Який буде в майбутньому напрямок та задати важливі питання.

Студентів хвилювало питання зміни вартості навчання, викладачі хотіли дізнатися подробиці концепції реформування вищої освіти.

Єгор Стадний наголосив, що реформи робляться не в кабінетах, а в конкретних університетах. Тому і йде спілкуватися. Це дає ефект, якого не досягнути на відстані і через соцмережі. Подібні зустрічі планує проводити раз у три-чотири місяці. Аналітик за фахом і вже сьогодні може спрогнозувати ситуацію, що очікує на заклади вищої освіти Полтави через три роки. Буде нелегко, вистоять найсильніші. Але, на думку заступника Міністра освіти і науки, Полтавська область має набагато кращі позиції, ніж багато інших областей.

Стрічка новин