У Полтаві святкування Дня Соборності продовжилося у театрі імені Гоголя

Туди з'їхалися гості з усієї Полтавщини. На присутніх очікував концерт, привітання очільників області та нагородження тих, хто прославив свій край. 

Захід починається з відеоролика. Він присвячений 101-ій річниці з Дня Соборності України. Далі присутніх вітають самодіяльні колективи міста. 

Гості на свято з'їхалися з усієї області. Серед них – заступник військового комісара Полтавського обласного військкомату по роботі з особовим складом Едуард Бородай. Він ділиться: за останні роки це свято стало для нього значно важливішим.

Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавського обласного військкомату по роботі з особовим складом

- Сьогодні особисто для мене – це свято історичне, коли наші пращури довели, що країна повинна бути єдиною, об'єднаною. Зараз перед нашим поколінням стоїть таке питання – повернути в державу історичні землі: анексований Крим і захоплені землі Донбасу, і Луганську.

Далі курсанти Військового коледжу сержантського складу інституту телекомунікацій беруть квіти та несуть їх до меморіалу Симонові Петлюрі. Після цього на сцену виходить голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. Він привітав присутніх зі святом. Зазначив: ще 101 рік тому українці довели собі і всьому світу, що мають право бути єдиною нацією.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Під дією зовнішніх і внутрішніх наших з вами ворогів, невміння домовлятися, невміння чути один одного ми фактично зникли з історичного поприща. Далі були відповідні репресії, голод, війни, застій. Зараз ми маємо шанс знову об'єднатися, і наша з вами єдність, наша з вами мета – збереження української нації, і це – завдання на сьогоднішній час.

Далі нагороди отримують люди з різних куточків Полтавщини. Відзначають тих, хто своєю роботою та патріотизмом прославив свій край. Указом президента України ордер «За заслуги» третього ступеня отримує Іван Якушев. Він – волонтер. Упродовж п'яти років війни на Сході передавав нашим бійцям матеріальну допомогу.

Іван Якушев, нагороджений волонтер

- Дуже багато передавали, завантажували машини, звідси відправляли. Волонтерська діяльність – вона є громадська діяльність. Зараз хочу в багатьох школах створити Музеї захисника Вітчизни. На даний момент вже створений цей музей, за нашої ініціативи, це – Розсошенська гімназія, 10 школа.

Після цього концерт продовжився. Тривав він близько двох годин. 

Стрічка новин