Сьогодні – День Соборності України

22 січня до річниці Соборності полтавці поклали квіти до підніжжя пам'ятника Тарасу Шевченку. У 1919 році цього дня проголосили Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Участь у ході взяли представники культури, духовентства та громадськості.

Біля пам'ятника Тарасові Шевченку зібралися близько 50 полтавців. Серед присутніх – і представники Полтавського військового комісаріату. Вони діляться: сьогоднішнє свято дуже важливе для всіх українців. Мовляв: наша держава віками відстоювала свою незалежність. І зараз люди в країні, як ніколи боряться за це. 

Сергій Караблін, заступник військового комісара Полтавського військового комісаріату

- Незалежність України – це об'єднана наша територія, яка сама процвітає, розвивається, розвиває інфраструктуру, забезпечує всі можливі процеси – це і є незалежність нашої держави, за яку ми боремося і зараз, і на Донбасі, і захищаємо її цілісність і недоторканість.

Також Сергій Караблін додав: молодь повинна вчити історію. Мовляв: лише знаючи, що було в минулому, можна рухатися вперед відповідно до реальності нашого часу. А ось Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір переконаний: українці давно засвідчили, що у нас – єдина країна: Західна і Наддніпрянська. Сьогодні українці показують: ми – єдині, додає Архієпископ Федір.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Для нас це має значення, і для сучасної України, тому що і Схід, і Захід мають бути разом в одній країні, бо ми були століттями відірвані культурно і ментально. Центральну Україну окупувала більшовицька Росія у 20-х роках, а Західну Україну вже Сталін із Гітлером домовилися, і Польшу, ділячи, зайняли територію Західної України.

Також Архієпископ Федір побажав українцям бути завжди свідомими патріотами. Думати про те, що кожен може зробити для своєї країни задля того, щоб майбутні покоління жили щасливо у своїй незалежній Україні. Далі всі присутні кладуть до підніжжя пам'ятника Тарасу Шевченку квіти.

Стрічка новин