Як захистити дитину від грипу?

Як захистити дитину від грипу?

Грип – вкрай нелегкий період для дітей, адже у них це захворювання перебігає важче, ніж у дорослих. У грудні та наприкінці лютого в Україні знову очікується сезонне загострення інфекційних захворювань. Тому питання "як захистити дитину від вірусів" знову стає актуальним.

 Пише 24 Канал

Діти часто хворіють і це є цілком нормальним явищем, адже їх імунітет лише починає знайомитися з усіма збудниками та подразниками. Це важливий етап формування здорової мікрофлори, який вимагає відповідального до себе ставлення. Саме від батьків залежить, отримає дитина чи ні ускладнення під час невдалого лікування.

З раннього віку ми відправляємо дітей у садочки та школи, де вони обмінюються мікрофлорою. Саме тому не варто дозволяти дитині відвідувати навчальний заклад при найменшому прояві у неї симптомів застуди.

Але грип підступний тим, що його носій може передавати хворобу іншим навіть не підозрюючи про її наявність у себе – за добу до появи перших власних симптомів. Захворювання може легко "мігрувати" від дитини до дитини не лише повітряно-крапельним шляхом, а й через побутові речі, наприклад іграшки, олівці та книжки, якщо на них чхнули чи покашляли.

Особливо варто зважати на те, що діти найбільш чутливі до інфекцій у дошкільному та молодшому шкільному віці – 5-8 років і коли входять у пубертатний період – у віці від 12 до 15 років. Про це свідчить високий рівень захворюваності серед дітей саме цього віку. Нерідко це впливає й на успішність, адже наздоганяти пропущені заняття мало кому подобається.

Попри те, що часто хворіти у дитячому віці – це нормально, будь-які респіраторні інфекції (особливо вірусні) можуть спричиняти серйозні наслідки. Якщо грип не лікувати, він може викликати низку серйозних бактеріальних ускладнень, таких як: ангіна, отит, хвороби нирок та, навіть, пневмонія.

Бактеріальні хвороби повинні лікуватись антибіотиками, надмірне чи невдале застосування яких може призвести до антибіотикорезистентності або зниження імунітету, тим самим збільшуючи ризики хронізації запалення. Тобто у дитини можуть з’явитися такі хронічні захворювання, як: гайморит, риносинусит, бронхіт, тонзиліт та астма. Встановлено, що найбільш виражене зростання хронічної захворюваності припадає на шкільний період – у віці 7-18 років.

Як зрозуміти, що у дитини грип?

Симптоми дитячого грипу дещо відрізняються від дорослого. Саме через це деякі батьки спершу сприймають грип, як хворобу шлунка.

Захворювання починається швидше і важче, ніж звичайна застуда. Діти зазвичай відчувають себе найгірше впродовж перших 2-3 днів хвороби.

Грип у дітей – симптоми

  • Лихоманка, температура тіла понад 38℃
  • Озноб і тремтіння
  • Слабкість
  • Головний біль
  • Ломота в тілі
  • Сухий, уривчастий кашель
  • Біль у горлі
  • Блювота та біль в животі

Як вберегти дитину від грипу?

Існує два варіанти захисту дитину від вірусу: вакцинація та ретельне промивання носоглотки засобами, що довели свою ефективність клінічно.

Вакцинуватися від грипу потрібно раз на рік і щеплення є ефективним захистом від більшості збудників грипу. Зазвичай його радять робити восени, за кілька тижнів до початку сезону застуди. Навіть якщо після вакцинації дитини таки захворіла – перебіг хвороби буде відбуватися у значно легшій формі.

Стрічка новин