У Полтаві презентували видання до 95-річчя з Дня народження Петра Ротача

«До вас я маю особливу симпатію...». Так назвав книгу Олександр Ротач. Це видання про українське літературне життя в еміграції. Автор-упорядник зібрав у ньому 91 лист літературознавця Григорія Костюка до Олекси Ізарського. Олександр Ротач видання присвятив 95-літньому ювілею від Дня народження свого батька – Петра Ротача.

На столі – книга публікацій автора-упорядника Олександра Ротача. До неї увійшли дев'яносто один лист літературознавця Григорія Костюка та письменника Олекси Ізарського. За словами автора-упорядника, усе в книзі пов'язане з ім'ям його батька Петра Ротача. Олександр розповідає: Костюк написав про Петра Ротача у своїх спогадах «Зустрічі й прощання». Про нього все життя згадував і сам Петро. Щодо автора Ізарського, то саме батько упорядника відкрив його для українських читачів, як автора. Згодом, передбачаючи свою смерть, Ізарський заповів свій архів у Полтаву. Тому й листи опинилися у цьому місті. 

Олександр Ротач, автор-упорядник

- Це період 55-95 років. Це дуже цікаві листи, не лише з огляду на те, що він, Костюк, очолював українську емігрантську організацію «Слово письменницьке», але й тому, що це дуже цікаві листи, які описують ті події, той антураж життя наших письменників за кордоном.

Рецензент видання – кандидат філологічних наук Віра Мелешко. Вона розповідає: ця книга – феномен. Пояснює: Григорій Костюк та Ізарський були пов'язані в еміграції і тут, в Україні. Утім, про них мало хто знає. Тому друковані листи дуже важливі. Мовляв: людина хоче знати правду з першоджерела.

Віра Мелешко, рецензент видання

- Особливість цієї книги в тому, що тут не лише зібрані листи, а є дуже гарний, солідний, науковий коментар, який робить упорядник Олександр Петрович Ротач. Він орієнтується у тих подіях, фактах, явищах. Він аргументує дещо, доповнює. Одним словом, він допомагає читачеві не лише перечитати листи, а й зрозуміти епоху, і зрозуміти і Григорія Костюка, і зрозуміти Ізарського.

У презентованій книзі всі листи публікуються вперше і подаються у хронологічній послідовності, додає Віра Мелешко. Усі фонетичні та стилістичні особливості автора збережені з урахуванням норм сучасного правопису.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію