Тисячі полтавців у неділю відзначили Водохреща

Святкування проходили по всій області. Люди ходили на службу, освячували воду та пірнали в ополонку. Наша знімальна група побувала на народному гулянні не тільки у місті, а й в селі Ковалівка Полтавського району.

На території першого пляжу в день Водохреща зібрались полтавські «моржі». Для когось пірнати в ополонку – сімейна традиція, для когось – очищення душі й тіла, а для когось – виклик.

Вероніка Ярнотовська, долучилася до купання

- Мене надихнув чоловік. Він перший почав пірнати, а потім я. Це в мене третє купання. Плануємо купатися і надалі.

Ритуал освячення провів Владика Федір. За його словами, хрещенська вода може зберігатися не один рік. Нею умивають дітей та п'ють при поганому самопочутті. А от купатися, чи ні – вибір кожного.

Владика Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Людина – духовно-матеріальна істота. Їй завжди треба до чогось доторкнутися, щоб переконатися в чомусь. От Бог, проявляючи свою любов й милосердя до нас, до сьогодні проявляє ось таку милість до нас і являє своє диво, свою благодать на цій воді.

Освячували цього дня воду і в Ковалівці Полтавського району. Народні гуляння на Березі Свободи супроводжувались українськими стравами, розвагами та концертною програмою.

Вікторія та Карина Заріцькі, долучилися до купання

- Вдруге окунаємось. Дуже прикольно. Ми перший раз також у Ковалівці купались, нам навіть видали дипломи «моржів». Так що ми вже почесні моржі двічі. Всім рекомендуємо, енергії дуже багато, дуже класний настрій.

Організатори свята – брати Бублики – і самі вже 15 років 19 січня пірнають у крижану воду.

Юрій Бублик, співорганізатор заходу

- На жаль, погода нас не побалувала ополонкою й снігом, але, не дивлячись на таку чудову теплу Водохрещу, традиції незмінні й людей, як ми бачимо, дуже багато.

Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова

- Такий Всеукраїнський чудовий фестиваль на Березі Свобода організовуємо 9 рік поспіль. Тут збирається не одна тисяча осіб. Як-то кажуть, увійди в хрещенську воду, гарну матимеш ти вроду.

Також у народі кажуть: хто покупався на Водохрещу, не хворітиме рік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію