Вперше до іншого навчального закладу підуть не лише учні, а й першокурсники полтавських вузів

Сьогодні у палаці дозвілля «Листопад» у студенти посвятили молодь університету споживчої кооперації та національного технічного університету.

Студентами першого курсу Полтавського національного технічного університету стало 1250 студентів, 531 з яких навчається безкоштовно. До речі, держзамовлення у технічному університеті, у порівнянні з минулими роками, збільшилося, говорить у вітальному слові ректор вузу Олександр Оніщенко. Він споростовує думку, що цього року конкурс у вищих учбових закладах був невеликий. У технічному на бюджетне місце претендувало 5 абітурієнтів. Щодо пропуску пар, ректор попереджає ще на посвяті, одразу і наводить минулорічні цифри відрахованих через прогули. Першокурсників вітають почесні гості, серед яких – голова обласної ради Олександр Удовіченко та міський голова Андрій Матковський. Мер свій перший день у якості першокурсника Київського університету народного господарства пам'ятає добре, говорить, після трьох років Суворовського училища у вузі відчув себе нарешті вільним.

Цього року міська влада виділила 24 степендії по 250 гривень. У 2006-му таких було лише 5. Цьогорічні стипендії будуть поділені між усіма вузами міста. Як символ посвяти абітурієнти, які цього дня нарешті стали першокурсниками, з рук почесних гостей отримали символічний ключ до знань, студентський квиток та індивідуальний план.

Цього ж дня першокурсники поповнили п'ятнадцятитисячну родину студентів Полтавського університету споживчої кооперації. Вступ до вищого учбового закладу, зазначив ректор ПУСКУ Олексій Нестуля, – це перший крок у побудові майбутнього. Адже, говорять представники галузі освіти, в університетах створюють всі умови для того, аби студенти не тільки отримали фах, але й всебічно розвивалися. Наприклад, минулого навчального року 5 студентів університету споживчої кооперації стали майстрами спорту.

Привітали зі святом першокурсників представники міської та обласної влади. Традиційно студенти поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку.

Стрічка новин