Виставка полтавки потрапила до Харкова

Народна майстриня Ольга Літус вже 20 років займається творчістю. Але по-справжньому стала щасливою, коли її картини почала бачити Україна. Таку можливість жінці подарував депутат обласної ради від Соціал-демократичної партії Валерій Прядко. Познайомився він з майстринею під час однієї з виставок в Полтаві і вирішив допомагати, щоб про її творчість дізналися всі.

Панно, зроблені з насіння та різних кісточок. Експозиція полтавки Ольги Літус представлена на виставці у Харківському художньому музеї. Лише відкрилася, а у відвідувачів уже захоплення від побаченого.

Надія, відвідувачка виставки 

- Враження просто грандіозні. Виставка яскрава, позитивна, унікальна. Нічого такого ми не бачили, тому варто розглядати кожну картину. А коли починаєш розбиратися, де яке зернятко, то це взагалі. Як із таких матеріалів можна створювати такі шедеври.

Подорожують картини завдяки підтримці депутата обласної ради від Соціал-демократичної партії Валерія Прядка. Познайомився він з майстринею під час однієї з виставок в Полтаві і вирішив допомагати, щоб про її творчість дізналися всі. 

Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії Полтавської облради

- Так вийшло, що я туди попав абсолютно випадково, подивитися, що це таке. Адже чув, що в нас є така майстриня. І я взяв слово, як депутат облради, і сказав, що мені дуже подобаються ці роботи, і сказав Ользі Вікторівні, що я буду допомагати. Я вам обіцяю виставку в Києві, а далі по всій країні.

Але не лише виставки, але й допомога у створенні робіт. 

Ольга Літус, Заслужений майстер народної творчості України

- Валерій Григорович зробив для мене майстерню, в якій я працюю і роблю ці панно. Людина щаслива, коли вона займається улюбленою справою. І от я щаслива людина, адже я займаюся улюбленою справою. Я хочу прославити аграрну Україну.

Більше 35 об'ємних панно з насіння та кісточок. Роботи поділили за розділами: «Слава Україні», «Зацвіла в долині червона калина», «Сичі в гаю перекликались», «Ще треті півні не співали», «Кричать сови, спить діброва».

Твори зібрали багато шанувальників цього виду мистецтва.

Панно зроблені з насіння гарбузів, кавунів, а деякі – з насіння гінкго білоби. Панно з них увійшли до Книги рекордів України у 2016 році. Ця відзнака висить разом з роботами на стіні. 

Ольга Літус, Заслужений майстер народної творчості України

- Ці панно з рослинного насіння та фруктових кісточок. На кожній насінині, на кожній кісточці рослини - трикольоровий розпис. Насіння та кісточки приклеєні до основи під кутом 35-45 градусів, а кісточки винограду - під кутом 90 градусів, це створює дивовижний об’ємний ефект. Жаль, що фото та відео не відображують це все.

Займається цією творчістю понад 20 років і запатентувала свій вид мистецтва. 

Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії Полтавської облради

- Сичі, мабуть, найулюбленіша. Це те, що привернуло увагу. Але є і мої ідеї, які втілює Ольга Вікторівна. Це китайські дракони. Я просто озвучив, і вона їх зробила.

Виставка супроводжувалася концертом студентів-бандуристів з Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського.

Наприкінці відкриття експозиції всі охочі могли залишити свої враження в книзі відгуків. Виставка діятиме до 16 лютого.

Стрічка новин