Як виробити звички та навчитися керувати ними

Виробити звички, які допоможуть відчути себе краще, можна самостійно, інформує Ukr.Media. Як навчитися керувати ними?

Звички змушують нас почувати себе краще (як фізично, так і емоційно), в іншому випадку, у нас би їх просто не було. В якийсь момент наш мозок розуміє, що приємну поведінкову модель потрібно запам'ятати, хоча ми, як правило, не усвідомлюємо, що розвиваємо якісь звички. Лише пізніше, коли ми починаємо аналізувати свої дії, щоб зрозуміти, чому у нас є ті чи інші звички, ми дуже дивуємося своїм відкриттям!

Отже, звички розвиваються в такій послідовності

Імпульс. Наприклад, позіхання в середині дня означає для вас, що вам необхідно підзарядитися. Даний імпульс ви контролювати не в змозі. Ви робите це підсвідомо.

Рутинна поведінка. Разом з позіханням на думку автоматично приходить думка про каву. Ароматну, гарячу каву! Отже, тепер ви, як зазвичай, дістаєте гроші з гаманця і йдете її купувати.

Нагорода. Вихід з офісу приносить невеликі «нагороди». Ви відчуваєте промені сонця на обличчі, відчуваєте себе більш розслабленими, тому що у вас є нарешті можливість розім'яти ноги. Наступні нагороди, які меркнуть у порівнянні з попередніми — смішні жарти з веселим баристою в той час, поки він готує каву.

Тепер, знаючи цю послідовність формування звички, ви зможете управляти своїм життям, як самі захочете. Пора виробити звички, про які давно мріяли. Наступні кроки допоможуть вам у цьому!

Крок 1. Прийміть рішення про позитивні зміни в житті. Добре подумайте. Спочатку вирішіть, які зміни повинні бути на першому місці. Ваш мозок завжди діє таким чином, щоб ви були в безпеці, розслаблені та щасливі. Використовуйте ці знання у своїх інтересах. Очікуйте відчуття деякого дискомфорту, коли ви будете робити те, що зазвичай не робили. Це нормально. Точно так само очікуйте почути різноманітні виправдання і причини, які відразу ж прийдуть вам на розум. Визнайте їх, але не чиніть опір. Уважно послухайте себе, а потім цілеспрямовано та уважно вивчіть всі переваги, які ви отримаєте.

Крок 2. Переконайтеся, що зміни, які ви хочете зробити, є вашою ініціативою. Наприклад, якщо вам комфортно у вашій вазі, а ваш партнер переконує вас, що вам не завадило б скинути пару кіло, подумайте, а може вам краще поміняти партнера? Чиніть опір чужим бажанням змінити вас, ви повинні приймати ваші рішення самостійно. Дослідження показують, що, коли ми самі (без зовнішнього тиску) розробляємо свої власні цілі, ми досягаємо їх швидше та ефективніше.

Крок 3. Почніть з легкого. Визначте, які зміни і які звички ви хотіли б в собі побачити. Зробити це не так просто, як ви думаєте. Щоденні вправи, відмова від кофеїну, солодощів і випічки? Ви намагаєтеся виконувати всі завдання до кінця робочого дня, щоб потім не затримуватися? Тільки не намагайтеся зробити все відразу! Почніть з малого і зрозумійте, над чим у вас є повний контроль. Ви можете виробити звички та змінити своє життя, роблячи лише один маленький крок кожен день.

Крок 4. Розкажіть всім про те, що ви робите. Залучіть увагу до ваших нових звичок. Розкажіть, що ви тепер ходите в зал, відмовилися від солодкого і не п'єте каву. Поговоріть про це з друзями, родичами та колегами по роботі. Поговоріть про це зі своїми сусідами. Якщо ви раптом зірветеся, прийміть це і рухайтеся далі. Нічого страшного, якщо вам стало нудно, — значить шукайте додаткову мотивацію, щоб виробити звички.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію