Міжнародний форум практиків партиципацій

Проводять його вже вчетверте. Найбільше уваги на форумі цього разу планують приділити громадському бюджету, адже саме цей механізм співпраці останніми роками стрімко розповсюджується у світі. Україна є лідером серед пострадянських країн за кількістю органів місцевого самоврядування, які запровадили партиципаторне бюджетування. А Полтава – одне з перших міст, що підхопилу цю ініціативу.

У залі збираються гості з-за кордону, представники міської влади та ті, хто буде ділитися досвідом з партиципаторного бюджетування. Зібрання проходить у рамках IV Міжнародного Форуму практиків партиципації. 

Костянтин Плоский, заст. директора Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ 

- Два дні у Полтаві буде йти мова про залучення та співпрацю, діалог у містах. У нас на форумі присутні делегації з декількох країн. Окрім того, що зберуться з декількоїх країн, декількох регіонів, то ще приїдуть делегації з Молдови, Грузії, Великої Британії, Португалії, США. І це все люди, які займаются у своїх містах включенням мешканців в розмову про місто.

Партнерами цьогорічного Форуму виступають: Фундація ПАУСІ; Проєкт міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст», Ініціатива «Громадська участь в місцевих бюджетах», яка є частиною «Регіонального фонду Східного партнерства з питань реформування державного управління», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ); Полтавська міська рада та Інститут Розвитку міста м.Полтава. 

Кшиштоф Фільцек, директор Фундації ПАУСІ 

- Цей форум є результатом того, що я разом з Фундацією ПАУСІ це зробив. Я розкажу про наш візит в 2015 році і про те, якою була участь Полтави в пілотному проєкті і пілотній програмі впровадження гродмадського бюджету в Україні. 

Учасники мали змогу послухати й місцеві позитивні досвіди громад та міст. 

Ігор Шикеринець, заст. міського голови Пирятинської ОТГ 

- Досвід у нас в громадському бюджетуванні уже чималий. Уже 5 років проводимо цю процедуру. І це досить цікава штука, бо залучається громада до розподілу бюджету. 

Тетяна Шуліченко, директор Департаменту економічного розвитку (м.Миколаїв) 

- У м.Миколаєві реалізується з 2017 року проєкт громадського бюджету. І розпочали ми разом з ПАУСІ, які доєдналися до даного проєкту в м. Миколаєві. На сьогодні ми провели вже три конкурси, два етапи місто вже реалізувало. У перший рік реалізовано 25 проєктів, і в другому 26.

Місце проведення обрано не випадково, адже Полтава є одним з перших міст в Україні, де був запроваджений бюджет участі - інноваційна практика залучення мешканців.

Світлана Нестуля, заступниця Полтавського міського голови 

- Полтава у бюджеті партиципаторному – не перший рік. Це вже третій рік, і дуже приємно, що кількість людей, які проявляють свою небайдужу позицію у проєктах «Бюджету участі», з кожним роком зростає.

У Полтавській міській раді такий тип бюджетування вважають найбільш вигідним, адже якість реалізації проєктів лягає в першу чергу на плечі самих людей. 

Ігор Федій, перший заступник Полтавського міського голови 

- Виключається бюрократичний механізм, мешканці самі вирішують, куди підуть гроші громади, і ці речі підіймають громадську активність нашого населення.

Форум спрямований на обмін кращими практиками, обговорення викликів та ідей щодо розвитку партиципації. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію