У Полтаві пройшла регіональна (не)конференція для педагогів

Як вчити по-новому. Це та інші питання розглядали під час Регіональної (не)конференції для педагогів. Цьогоріч захід пройшов у Полтавській школі №17. «Ми змінюємо освіту, освіта змінює нас» – таку назву отримав EdCamp у 2020. Під час відкриття учасників привітали представники влади. Після цього на всіх чекали різні лоції. На них експерти розкривали актуальні теми сучасного навчання у школах. Чому навчили педагогів та чим завершився захід – в сюжеті Марини Покшіної.

Захід починається із загальних зборів в актовій залі школи №17. На нього зібралися педагоги з усієї України. Далі до всіх присутніх звернувся начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко. Він розповів про якість освіти в школі. Додав: ця система складається із трьох рівнів: на зміну атестастації шкіл прийшла інша процедура. Вона, за словами посадовця, несе так звану «філософію оцінювання». Грунтується вона на чотирьох аспектах.

Юрій Кращенко, начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області

- Це оцінювання, по-перше, нас, як педагогів, методик викладання, технологій викладання, дотримання принципів академічної доброчесності, наше підвищення кваліфікації. Управлінські процеси закладу, чи менеджер школи, керівник школи дійсно будує свою парадигму на засадах лідерства, чи рішення, які приймаються у школі, є колегіально вирішені. Ви ж знаєте, що педагогічна рада має більший вже потенціал.

Далі всі учасники йдуть по різним локаціям. До участі організатори запросили двадцять одного спікера. Вони представили своє бачення сучасного освітнього процесу в школах. Також експерти поділилися власними професійними напрацюваннями у форматі тренінгів. Світлана Королюк презентує тему «Розвиток громадянських компетентностей у школі». На думку педагога, тема на сьогодні – досить актуальна. 

Світлана Королюк, проводить мінітренінг 

- Ми познайомимося з рамкою компетентностей культури демократії, розглянемо модель компетентностей. Їх 20, і так само спробуємо розглянути скриптори, такі собі описи поведінки, бо дуже цікава тема, як оцінювати громадянські компетентності. Я думаю, що для вчителів буде цікавим познайомитися з ресурсами, які є на сьогоднішній день в освітньому полі.

Окрім мінітренінгів, для вчителів провели майстер-класи. Також вони взяли участь у дискусіях на різні освітні теми. Пройшли так звані «воркшопи» та інтерактиви. Такий вид навчань провела Тетяна Бондар. Вона познайомила педагогів із інструментами для ефективного навчання. За її словами, навіть звичайна річ: стілець, олівець чи зошит – можуть стати об'єктом для навчання на різних предметах.

Тетяна Бондар, провела інтерактив 

- Таким чином можна вивчити багато яких речей, але набагато швидше, ефективніше і цікавіше. Адже не секрет, що навчання, воно має бути не лише важким, а й цікавим. Тому ми розглянемо дієві інструменти, які можна використовувати: це й інтелект-карти, й когнітивний менеджмент, і візуалізація, і скрабінг. Тобто, всі методики і техніки, які на сьогодні є, які використовуються.

Усі учасники могли обрати локацію, яка їм найбільш до вподоби. По завершенню усі педагоги отримали сертифікати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію