Якою має бути єдина система професійної освіти?

Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра освіти і науки України Єгора Стадного із керівниками закладів фахової передвищої освіти Полтавської області.

Закон України «Про фахову передвищу освіту» Верховна Рада прийняла влітку минулого року. Зумовлений він був необхідністю удосконалення ринку праці, де відчувався брак молодих кваліфікованих фахівців середньої ланки. Тож, не випадково, каже Єгор Стадний, Уряд заклав кошти на 2020 рік на рекламу профтехосвіти для населення України.

Заступник Міністра переконаний: пропорція вищої освіти і професійної зараз викривлена.

Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України

- Нам потрібно її власне діаметрально змінити. І для цього держава вперше, я такого більше не бачив, щоб держава рекламувала саме здобуття професійної освіти. Тому і назви, звісно, будуть такими, які найбільше приваблюватимуть батьків.

У 2021-22 роках уся система професійної освіти має фінансуватися на місцевих рівнях, каже Єгор Стадний. На його думку, не треба освітянам боятися здійснювати перехід. Головне, щоб він був підкріплений фінансово. За словами заступника Міністра, засади нового Закону є паритетними.

Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України

- Умови, у яких функціонує заклад, управління, фінансування, регламенти вступної кампанії, нарахування стипендій, обсяг студентів чи учнів, які отримують ці стипендії, пільги на проїзд і так далі по списку – вони мають бути однакові.

Ця однаковість (паритетність) нам потрібна для досить простої цілі – нам потрібно, щоб у паритетних умовах виграли найсильніші у цій системі. І ми закриємо розмови: а хто є кращим – ПТНЗ чи коледжі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію